Без категорії

Як отримати державну компенсацію за прихисток переселенців: алгоритм дій

Усім українцям, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, гарантується державна підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну розміщену особу для компенсації витрат на комунальні послуги. Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій України.

Алгоритм дій для отримання компенсації наступний:

  1. Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні прийняти рішення повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.
  2. Потрібно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.
  3. Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду, доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. Розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.
  4. Щомісячні виплати з бюджету через органи місцевого самоврядування надходитимуть власникам житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб.
Схожі статті