Без категорії Історії успіху

“Управитель – дуже комплексна професія, яка потребує різностороннього розвитку та наявних властивостей”, – Ігор Кідик

Чисельний склад Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю постійно зростає. Це й не дивно – дискусії, обмін досвідом з колегами не лише з Львівської області, а  й з інших областей – роблять вагомий внесок в покращення власної діяльності. Редакція сайту АМУЖН  нещодавно поспілкувалася із львівським управителем, членом АМУЖН Ігорем Кідиком про його професійне становлення та досвід роботи управителем.

Про становлення та роботу управителем 

Із 2016 року я мешкаю в будинку 60-х років забудови. Станом на 2016 – будинок не знав ремонту ще від часів будівництва. Спроби комунікації з комунальними структурами (на той час – ЖЕК) лише підтвердили, що великої користі від співпраці з ними отримати не вдасться.

Тоді я організував перші загальні збори, які пройшли швидко та доволі гармонійно. Напевно цей позитивний досвід і став поштовхом для подальших реалізацій.

Коли почав задумуватися над термомодернізацією житла – розумів, що її варто проводити цілісно для всього будинку, а не для окремого шматка. Звісно, коли про ідею розповів на зборах, в очах людей чітко бачив, що більшість не вірила в її  реалізацію. Однак, оскільки вона не потребувала від співвласників ніяких зусиль, мене підтримали. Таким чином протягом першого року в будинку вдалось провести термомодернізацію за програмою «Теплі кредити». Проект вийшов дуже вдалим, роботи були виконані вчасно та якісно.

Сьогодні – у мене три будинки, з якими я працюю.

Планували цього року подаватися на програму Фонду енергоефективності. Поки провели збори та погодили запланований проект – почався карантин. Однак для нас це вийшло на краще, оскільки за цей час в районі модернізували бойлерні та  актуальність нашого проекту саме в такому формулюванні втратила сенс.

Про взаємодію з органами місцевого самоврядування 

Розчаровує інертність влади. Є дуже багато половинчастих рішень і це зроблено зумисно.

До прикладу, проект Бюджетна карта Львова. Його основна ідея полягала прозорості та відкритості використання бюджетних коштів.

Згідно ідеї, спочатку всі будинки мали паспортизувати і в паспортах мали бути розписані детальні проблеми, попередній шлях покрокового вирішення цих питань та попередньо прорахований кошторис. Далі – для кожного будинку, на який виділяються кошти, можна було б бачити, які плануються роботи та коли на них буде фінансування.

На жаль, два роки щодо бюджетної карти тривають перемовини і переписки. Наразі все звелося до того, що на сайті публікують титульні списки після їхнього затвердження. На практиці це відбувається майже одночасно з поданням на Prozorro або з моментом оголошення переможця на Prozorro.

В результаті всю ідею поставили з ніг на голову, бо прозорість не для всіх потрібна. А якщо б проект реалізувався належним чином, з часом  житловий фонд можна було б вивести на належний рівень.

Водночас успішною співпрацю з міською радою можна назвати в частині розробки нормативної бази. Я долучався до написання трьох програм співфінансування ЖБК, ОСББ та ЛМР та тимчасового порядку надання ОСББ земельних ділянок в постійне користування, які працюють та ними користуються.

Про управління та професію управителя

Управитель – дуже комплексна професія, яка потребує різностороннього розвитку та наявних властивостей. Так, важливо мати технічні навички та розуміння в будівельній галузі, орієнтуватися в  швидкоплинному юридичному полі – для того, щоб усвідомлювати що саме і навіщо робиться.

Щодо особистих якостей – важливі рішучість та часткова флегматичність: людина, яка кожну проблему та ситуацію пропускати через себе чи сприймати близько до серця – швидко «перегорить».

Основними передумовами для успішної діяльності управителя є бажання співвласників комунікувати та взагалі щось робити. Якщо відсутнє розуміння або, ще гірше – коли є супротив, всі намагання будуть фактично згаяним часом.

Для того, щоб визначити чи успішне та ефективне управління будинком та конкретний результат варто оцінювати три моменти:

  • в розрізі часу проводити опитування співвласників шляхом анкетування на предмет їхньої задоволеності,
  • проаналізувати матеріально-технічний аспект – що вдалося покращити, відновити чи зробити,
  • порівняти з іншими будинками.

Про АМУЖН

Наявність асоціації та участь в ній – дуже хороша можливість. По перше, це  – обмін досвідом. З другого боку – ми часто багато часу витрачаємо на рутину й іноді не встигаємо помітити елементарних важливих речей. Дискусії та обговорення членів асоціації, а це коло фахівців одного напрямку роботи, дають можливість структурувати свою роботу та сформувати бачення цього ринку послуг.

Схожі статті