Як взяти будинок в управління

Стратегія прийняття багатоквартирного будинку в управління: що варто аналізувати перед тим, як прийняти рішення

Нещодавно відбувся тренінг для менеджерів та управителів житловою нерухомістю АМУЖН на тему “Стратегія прийняття багатоквартирного будинку в управління”.

Про необхідні для цього передумови, ключові аспекти збору інформації, фінансового аналізу та подальшого планування роботи розповів учасникам консультант проєкту IFC “Енергоефективність у житловому секторі України”, голова Консультаційно-експертної ради Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю (АМУЖН) Володимир Бригілевич.

Зокрема, експерт наголосив, що перед прийняттям рішення щодо прийняття будинку в управління важливо ретельно провести багатокомпонентний аналіз багатоквартирного будинку.

Аналіз стану будинку включає такі компоненти:

  •           оцінка технічного стану будинку та інженерних мереж;
  •           аналіз соціального стану співвласників та фінансово-економічної ситуації в будинку;
  •           налагодження співпраці з ініціативними співвласниками.

Водночас, фінансовий аналіз складається з таких елементів:

  •           аналіз фінансово-економічної ситуації будинку;
  •           організація обліку грошових ресурсів для утримання та ремонту будинку;
  •           складання кошторису управління та утримання будинку.

Результати SWOT-аналізу, проведення якого полягає у визначенні сильних та слабких сторін, а також основних загроз та потенційних можливостей, лягають в основу вибору стратегії майбутньої роботи з багатоквартирним будинком.

Тренінг проведено проектом IFC, група Світового банку “Енергоефективність в житловому секторі” за фінансування Швейцарської Конфедерації в рамках Школи професійного управління багатоквартирними будинками “Управбуд” у співпраці з Асоціацією менеджерів і управителів житловою нерухомістю.

Докладніше про те, як взяти будинок в управління з точки зору процедури, читайте у нашій статті “Як стати управителем багатоквартирного будинку: покрокова інструкція”

Схожі статті