Головна Розселення ВПО

Корисно знати, якщо у ваших будинках проживають ВПО: добірка матеріалів для голів правлінь ОСББ та управителів

Управбуд пропонує вашій увазі добірку корисних матеріалів: посібників, статей, інтервʼю, новин та аналітичних матеріалів, що стосуються розселення внутрішніх переселенців у багатоквартирних будинках. Особлива увага при цьому надається будинкам, у яких створено ОСББ, або ж діє активний управитель, і ВПО можуть звертатися до них за допомогою, або ж додатковою інформацією. Якщо ви – серед таких фахівців, або ж ви – переселенець і проживаєте у багатоквартирному будинку – ця інформація саме для вас! 

Посібник “Що варто знати ОСББ, у яких тимчасово проживають ВПО?”

Пропонуємо безкоштовно завантажувати посібник ”Що варто знати ОСББ, у яких тимчасово проживають ВПО. Цей посібник команда Спільноти «Управбуд» підготувала, щоб допомогти головам і членам правлінь ОСББ підтримати адаптацію переселенців. Він містить стислі юридичні роз’яснення щодо найтиповіших питань про важливі документи та процедури, пільги, служби й ресурси тощо, тож буде корисним і самим ВПО та співвласникам будинків з ОСББ.

 

Посібник “Оренда житла: що потрібно знати ВПО та власникам житла?”

Завантажуйте вже зараз! Посібник.  Оренда житла: що варто знати ВПО та власникам житла Цей посібник буде корисним власникам житла, які здають його в оренду, та внутрішньо переміщеним особам, які орендують житло. Тут зібрані рекомендації, дотримання яких забезпечить юридично правильний та безпечний процес оренди й дасть змогу уникнути великої кількості помилок і непорозумінь у процесі оренди житла. Представникам ОСББ та управителям цей посібник надасть інформацію для загального розуміння процесу оренди й визначення відповідальних осіб за утримання квартири та участь в утриманні багатоквартирного будинку у разі оренди житла. Крім того, розуміючи ці рекомендації, представники ОСББ та управителі можуть сприяти співвласникам багатоквартирного будинку та його жителям у безпечній оренді житла.

 

Посібник “Як адаптуватися у багатоквартирному будинку: поради для ВПО”

 

Стаття “Як запобігти ризикам шахрайства, орендуючи житло: розʼяснення юриста”

На жаль, на ринку нерухомості, зокрема й оренди житла, є чимало недобросовісних громадян, які намагаються в нечесний спосіб заробити на довірливих орендарях, вводячи їх в оману. Такі дії у багатьох випадках мають ознаки шахрайства — фактично це злочинні діяння. Ми консультуємо внутрішньо переміщених осіб і надаємо їм поради, як не стати жертвою шахрайства. Далі юрист Андрій Бурий розповідає про те, які існують способи запобіганню та попередженню шахрайству у випадках оренди житла. 

 

Стаття “Допомога на проживання для ВПО: правозахисники відповіли на 10 найпоширеніших питань”

З початку 2024 року для ВПО ввели зміни щодо отримання виплат. Зокрема, скоротили перелік тих, хто їх більше не може отримувати. На фоні нових змін у переселенців часто виникають питання щодо дії механізму з отримання фінансової допомоги від держави. Нещодавно для внутрішньо переміщених осіб подовжили термін приймання заяв на призначення допомоги на проживання до 30 квітня 2024 року. Це означає, що ВПО, які подають заяви на продовження виплат у квітні, матимуть змогу отримати допомогу і за березень. Якщо ВПО не встигає подати заяву протягом березня-квітня, а звертається у травні, допомога буде призначена на 6 місяців з місяця звернення, тобто з травня. У зв’язку з різними змінами, які стосуються виплат для ВПО, люди мають багато запитань, які потребують пояснень.

 

Інтервʼю “З яких ключових пунктів сладаються правила добросусідства для багатоквартирного будинку?”

Проживання у багатоквартирному будинку передбачає постійну взаємодію та ефективне спілкування між його мешканцями. Адже взаємна повага та взаємна підтримка між сусідами покращують якість життя в будинку, допомагають забезпечити належне його утримання, комфорт та безпеку проживання. Добросусідські відносини роблять життя в будинку приємним та комфортним, а взаємодія мешканців підвищує еефективність та якість утримання будинку, покращує діяльність ОСББ та згуртовує будинкову спільноту. Пропонуємо вашій увазі Практичний посібник для мешканців, співвласників, ОСББ,  менеджерів та управителів багатоквартирних будинків – “Правила добросусідства та безпека проживання у багатоквартирному будинку“. Про цей посібник ми поговорили з юристом Андрієм Бурим. Пропонуємо ознайомитися з другою частиною цієї розмови. 

 

Поради ВПО щодо взаємодії з ОСББ та управителями в багатоквартирному будинку

При оренді квартири ВПО у багатоквартирному будинку слід знати, що в тому будинку, найпевніше, є своєрідний «виконавчий директор», відповідальний за розвиток та безпроблемне функціонування будинку. Це може бути голова правління ОСББ, управитель або ж представник управляючої компанії. Про те, хто це саме, точно знає ваш орендодавець або ваші сусіди. У них і можна запитати про контакти та фізичне місце перебування такої уповноваженої особи. Вам варто сконтактувати з ним або з нею та познайомитися, а також поставити низку важливих питань, які спростять вашу адаптацію. У цьому матеріалі ми дамо ці ключові питання, які варто поставити ОСББ та інші цікаві моменти, але все ж радимо ознайомитися докладніше з посібником Як адаптуватися у багатоквартирному будинку: поради для ВПО 

 

Стаття “Як уникнути помилок під час оренди житла: опис поширених ситуацій та поради для орендодавця”

Питання оренди житла нині в України є чи не найактуальнішим за всі роки Незалежності. Адже під час непростої ситуації у військовій та цивільній сферах мільйони людей потребують орендованого житла. Утім, тут варто враховувати не лише інтереси незахищених верств, якими часто є орендарі. Орендодавці також мають бути готовими до того, що у них виникатимуть певні проблеми під час оренди їхнього житла, та мають знати, що робити в цьому випадку. Відтак, юрист Андрій Бурий наголосив на низці порад, яких варто дотримуватися орендодавцям. Докладніше читайте у посібнику Оренда житла: що варто знати ВПО та власникам житла 

 

Стаття “Як адаптуватися у багатоквартирному будинку: що варто знати ВПО?”

Спільнота “Управбуд” презентувала посібник “Як адаптуватися у багатоквартирному будинку: поради для ВПО”, підготований консультаційною програмою IFC «Енергоефективність та відповідь на кризу в Україні» у партнерстві з Європейським Союзом та Швейцарською Конфедерацією. Над посібником працювала ціла команда експертів. Важливу частку роботи зробили Наталія Ільїна і Марія Осипчук. За це посібник частково відповідальні Андрій Бурий, Богдан-Олег Горобчук та Ярослава Сорокопуд. Завантажити посібник можна за посиланням,  а тут пропонуємо ознайомитися із ключовими порадами для ВПО, довкола яких побудовано посібник. Пропонуємо вам перший матеріал на цю тему  

 

Інтервʼю “Викликом для ОСББ Трускавця стало облаштування бомбосховищ”, – Марʼяна Губицька.

Співрозмовниця Управбуду — Мар’яна Губицька, голова правління ГО “Рада голів правління ОСББ м. Трускавець”, управителька багатоквартирними будинками, членкиня АМУЖН. У першій частині інтервʼю мова піде про те, як Трускавець та ОСББ міста змогли адаптуватися до значної кількості внутрішньо переміщених осіб, а також про виклики ОСББ Трускавця, які виникли з початком повномасштабного вторгнення.

Схожі статті