Повномасштабне військове вторгнення росії позбавило постійного житла та домашнього затишку багатьох українців. За підрахунками експертів, майже мільйон осіб у результаті війни та окупації втратили житло та все набуте роками важкої праці. Понад 10 мільйонів громадян України були змушені полишити свої домівки, ставши внутрішньо переміщеними особами (ВПО) або виїхавши за кордон. Усі вони потребують нового житла та адаптації за нових, кризових обставин.
При цьому, значна кількість внутрішньо переміщених осіб нині проживають у багатоквартирних будинках, в яких створені ОСББ. Планувалося, що період їхнього життя в зйомному або безкоштовному наданому житлі триватиме недовго, але нині вже очевидно, що ВПО іще довгі місяці проживатимуть у нових, тимчасових оселях. Крім того, через напружену ситуацію на Півдні та Сході України з тих регіонів виїздить все більше українців, які також шукають житла та можливостей на безпечних територіях віддалік від військових дій.
Передбачити, коли завершиться війна та вони зможуть повернутися додому зараз неможливо. І це створює стан невизначеності та обмежує період планування для наших співвітчизників, які втратили житло.
За таких обставин ВПО прагнуть адаптуватися до нових реалій та інтегруватися у приймаючі громади. Це значить, що вони гостро потребують актуальної контактної інформації для того, щоб на рівні із іншими користуватися послугами, які надають органи місцевого самоврядування та органи державної влади на новому місці. А також – використовувати забезпечені державою соціальні гарантії та пільги на кшталт можливостей медичного забезпечення або освіти.
Часто внутрішні переселенці звертаються за допомогою щодо отримання такої інформації до правлінь ОСББ в будинках, у яких вони проживають. Саме для того, щоб допомогти ОСББ зорієнтувати ВПО при найперших контактах та прискорити їхню адаптацію на новому місці команда Спільноти “Управбуд” розробила шаблон, який спростить надання корисної інформації для ВПО у кожному будинку.
Радимо роздрукувати цей документ у форматі .pdf (ОСББ – корисна інформація для переселенців) та заповнити його актуальною для вашого будинку та міста інформацією в письмовому вигляді, або ж сперту заповнити її у форматі .docx (ОСББ – корисна інформація для переселенців) і вже потім роздрукувати.
Заповнену таблицю варто вивісити на інформаційних дошках у кожному під’їзді, де проживають ВПО, опублікувати у будинкових чатах, куди ви додали внутрішніх переселенців, або ж особисто передати її переселенцям при зустрічі.