Власникам житла Як взяти будинок в управління

Практичні аспекти реалізації стратегії прийняття будинку в управління: професійні управителі поділилися досвідом

Про те, як стратегічно побудувати процес прийняття будинків в управління та масштабувати його нещодавно обговорили члени Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю (АМУЖН) на тренінгу «Практичні аспекти реалізації стратегії прийняття будинку в управління».

Про досвід прийняття будинків своїми управляючими компаніями учасникам розповіли голова правління АМУЖН, директор ТОВ «Експерт Дім Консалтинг»  Михайло Васюта та член правління АМУЖН, керівник ТОВ «Нова Долина» Петро Корбут.

Зокрема, Михайло Васюта наголосив: “Першочергово треба вияснити ряд питань: це новобудова чи будинок старішої забудови? Чи створене в будинку ОСББ? Якщо ні, то чи був підписаний договір на управління із попереднім управителем?”.

Управитель зупинився на основних моментах щодо документації, на які треба звернути увагу, та важливих нюансах обстеження конструктивних елементів та інженерних мереж.

“На жаль, часто її ігнорують, але ефективна комунікація зі співвласниками — дуже важлива. Для цього рекомендуємо створити спільну групу/и для спілкування у соцмережах чи месенджерах (Fаcebook, Viber тощо). Окремо, і не менш важливо — розміщувати актуальну інформацію на дошках оголошень в публічних місцях будинку. Зокрема: статут, кошторис та реквізити ОСББ, правила проживання та графік прибирання в будинку, а також всі важливі контакти: членів правління ОСББ, аварійних служб, осіб, в яких знаходяться ключі від підвалів, горищ, теплопунктів тощо”, — розповів учасникам Михайло Васюта.

Петро Корбут зосередив увагу учасників на проведенні загальної оцінки наявної ситуації, налагодженні контактів та технічній документації. Також управитель розповів про практичний досвід та підходи до роботи в ТОВ “Нова Долина”.

“Стосунки зі співвласниками повинні бути відкритими: наявність довіри з обох сторін — обов’язкова. Ми (в управляючій компанії) працюємо зі співвласниками на засадах партнерства — завжди намагаємося негайно реагувати на проблемні ситуації, максимально враховувати побажання співвласників, відстоювати їхні інтереси, надаємо можливість кожному жителю будинку брати участь в контролі за виконанням робіт. Лише таким способом можна досягти головної цілі — комфорту та задоволеності усіх співвласників БКБ”, — поділився досвідом управитель.

Схожі статті