Моя оселя

Як співвласники можуть знайти управителя “нової генерації” у своєму місті?

Якщо ви уважно слідкуєте за публікаціями Управбуду, то вже переконалися в тому, що заміна бездіяльного комунального ЖЕКу, який не лише не поспішає поліпшувати будинок, а іще й нерідко відмовляється повідомляти співвласників, за що саме ті сплачують кошти на його утримання – це хороша ідея. Звісно, за умови, що ваш ЖЕК і справді бездіяльний, адже деяким співвласникам щастить більше, ніж іншим.

Однак у багатьох виникає цілком логічне питання – де ж знайти цих управителів “нової генерації”, про яких ми так часто пишемо? Тому пропонуємо співвласникам розглянути цей алгоритм пошуку управителів – певні, що один із кроків точно приведе вас до фахівців, яким во зможете довірити управління вашим багатоквартирним будинком. А вже те, чи належать вони до “нової генерації” варто визначити при особистому спілкуванні – ознаки таких управителів ви можете знайти у цьому матеріалі. А для самих управителів цей алгоритм покаже, де саме має бути розміщена про нього інформація, щоб її легко знайшли співвласники.

1. Шукайте перелік управителів на сайті виконавчого органу міської ради.

Перевірте сторінку відділу/управління житлово-комунальної політики вашого міста. Список не буде вичерпним, але допоможе знайти контакти тих управителів, які наприклад, розташовані територіально близько до вашого будинку. Наприклад, в Києві такий список можна переглянути на сторінці Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

2. Шукайте асоціацію управителів у вашому місті

В Україні діє декілька всеукраїнських та досить багато регіональних асоціацій управителів житла. Участь в таких асоціаціях може бути ознакою активності та певного рівня професіоналізму управителя. Одна з них – Асоціація менеджерів і управителів житловою нерухомістю – на сайті якої представлено перелік її членів.

3. Перевірте “Реєстр осіб, які пройшли професійну атестацію за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)“.

Він розміщений на сайті Мінрегіону та регулярно оновлюється, наприклад остання на сьогодні версія цього реєстру датована 30 квітня.
Зверніть увагу, що особи з цього списку не завжди є управителями, часто вони є працівниками управляючих компаній. Наявність у штаті осіб, що пройшли професійну атестацію не дає 100% впевненості у тому, що ця компанія буде обслуговувати будинок якісно, хоча це дає хоча б якусь надію. Якщо з боку співвласників не буде контролю, то завжди лишатиметься ризик надання неякісних послуг.

4. Шукайте в місцевій пресі та онлайн виданнях.

Шукайте в пресі історії успіху управителів та голів правління ОСББ вашого міста: хто отримав “теплі кредити”, хто взяв участь в міських програмах реконструкції житла 70/30, хто отримав грант від Фонду енергоефективності. Це допоможе знайти контакти управителів, які вже мають досвід в проектах енергоефективності в багатоквартирних будинках. Управбуд регулярно публікує інтерв’ю з такими управителями, їх статті та блоги.

5. Зверніться до регіонального радника Фонду енергоефективності.

База контактів в вашій області є на сайті Фонду внизу сторінки. Регіональні радники мають досвід спілкування та співпраці з багатьма головами правлінь ОСББ та зможуть надати декілька контактів тих, хто потенційно готовий розширювати свою діяльність на інші будинки в якості управителя.

6. Зберіть рекомендації і відгуки.

Порадити управителя можуть Ваші друзі, сусіди чи знайомі. Якщо ви знаєте, що вони – на відміну від вас самих – задоволені порядкуванням у їхньому багатоквартирному будинку – не соромтеся ставити запитання та просити відгуки, а також контакти їхніх управителів або менеджерів.

7. Шукайте інформацію і давайте оголошення в соціальних мережах.

В тих групах, які спеціалізуються на темах ЖКГ в вашому місті, є досить багато відгуків. Також можна дати оголошення про залучення управителя – до вас звертатимуться активні управителі, які моніторять інформаційний простір та самі шукають клієнтів.

Схожі статті