Моя оселя Фінансова грамотність

Як перевірити законність управителя багатоквартирного будинку і запобігти можливому шахрайству?

Уявімо собі ситуацію. До вас дзвонять у двері приємні люди, представляються “сусідами з третього під’їзду”, розповідають, що були нещодавно збори в будинку (уявіть, навіть під час карантину це можливо!). Вам пропонують підписати папірець про обрання управителя. “Сусідів” ви бачите вперше, про збори нічого не чули. Чи може це бути шахрайством з боку недобросовісного управителя, який прагне працювати у вашому будинку, хоча його ніхто не запрошував? Щоб визначити, чи є це недобросовісна конкуренція, чи це навпаки реальні дії співвласників, які прагнуть налагодити ефективне управління будинком, пропонуємо Вам пам’ятку з основними питаннями, які необхідно поставити особам, які пропонують вам щось підписати.

Чи створена в нашому будинку ініціативна група та чи є ви її членами?

У випадку, якщо ці особи нададуть ствердну відповідь, запитайте в них протокол про створення ініціативної групи. Ви маєте повне право ознайомитися з інформацією, наведеною у цьому протоколі.

Чи повідомляли ви мене поштою про збори співвласників?

Таке питання необхідно ставити тільки тоді, якщо ви не отримували повідомлення про збори співвласників. В такому повідомлення мали бути вказані дата, час, місце проведення зборів, ініціатори та порядок денний. Якщо вам скажуть, що повідомлення надсилали, тоді попросіть цих осіб надати квитанцію, що підтверджує факт відправки рекомендованого листа на вашу адресу. При цьому, таке повідомлення мало бути надіслано вам не пізніше, ніж за 10 днів до запланованої дати зборів.


Надайте, будь ласка, мені протокол зборів співвласників для ознайомлення.

Якщо перед вами реальні співвласники, які хочуть залучити управителя, вони зможуть показати вам протокол зборів співвласників. Такий документ складається відповідно до типової форми протоколу, що затверджена Мінрегіоном.


Ви пропонуєте мені заповнити заповнити листок письмового опитування?

Законом передбачено, що особи, які не були присутні на зборах можуть проголосувати з питань порядку денного протягом 15 календарних днів з дати проведення зборів у порядку письмового опитування (ЗУ “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”). Листок письмового опитування обов’язково має містити інформацію, визначену у статті 10 вказаного Закону.

Надайте, будь ласка, мені для ознайомлення договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Якщо до вас дійсно прийшли представники ініціативної групи, вони зможуть надати вам зразок договору, який вони та інші співвласники розглядали під час зборів співвласників. Радимо вам уважно ознайомитися з цим договорам, оскільки у разі його затвердження, його вимоги будуть обов’язковими для вас та для всіх співвласників.

Таким чином, якщо перевіривши ці п’ять пунктів ви можете бути впевнені, що до вас прийшли дійсно ваші сусіди, які докладають свої зусилля до наведення ладу у вашому будинку та визначення форми управління, то приймайте рішення, заповнюйте листок письмового опитування та долучайтеся до інших активних співвласників, які прагнуть зробити життя у вашому будинку кращим!

Також радимо ознайомитися з реєстром атестованих управителів на сайті Мінрегіону: https://u.to/KjLcFQ

Схожі статті