Інформування співвласників Новини

Що робити у разі відсутності централізованого водопостачання?

Давно уже зрозуміло, що війна в Україні – це загроза не лише для військових, як намагається донести ворожа пропаганда. На практиці росія розгорнула проти України, проти цивільного населення справжній терор. Дії окупантів жорстокі та непередбачувані, і зокрема це стосується критичної інфраструктури.

Міністерство охорони здоров’я опублікувало інформацію про те, що робити при неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах. Управбуд закликає ОСББ та управителів поширювати цю корисну інформацію серед співвласників.

  • Потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування.
  • Зберігати воду питну потрібно у закритих ємностях. При цьому обов’язково позначити бірками з позначеннями «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять 2-3-добовий запас.
  • Зверніть увагу, що воду з відкритих водойм потрібно використовувати тільки для технічних цілей.
  • Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип’ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання). Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.

У свою чергу Міністерство внутрішніх справ опублікувало таку інфографіку, що також стосується відсутності водопостачання.

Схожі статті