Як взяти будинок в управління

Типові стратегії залучення будинків в управління: стратегія демонстрації результатів

Зазвичай, як тільки в будинку створюється ОСББ, скептики кажуть: «Ну подивимося, як вони там без ЖЕКу поратимуться. Звідки ж вони братимуть гроші на аварійні ремонти в будинку?» Але минає час, і будинок потроху змінюється на краще. І сусіди починають цікавитися: «А як ви це зробили? А звідки гроші? А скільки ви платите?» Раптом з’ясовується, що розмір оплати з квадратного метру в будинку з ОСББ не більше, ніж у будинку без жодних змін.

Але завдяки розумній фінансовій стратегії та додатковим можливостям, які має ОСББ, як то здача в оренду підвальних приміщень, реклама в ліфтах, оплата за сервітути тощо, ОСББ має достатньо грошей на модернізацію, а співвласники сплачують внесок не більший, ніж тариф у комунальному ЖЕКу.

Спостерігаючи результати роботи, до голови правління цього ОСББ починають звертатися мешканці сусідніх будинків з пропозицією очолити їхній будинок.Часто це звучить так: «А чи можна вступити до вашого ОСББ?». І для підприємця це – ідеальна ситуація.

Ось низка причин, чому стратегія «зразка» є кращою:

• Ви витрачаєте час не на пошук клієнтів, а на заробляння грошей та підвищення якості обслуговування вже існуючих клієнтів.

• Ви економите на рекламі.
• Більший потік потенційних клієнтів дозволяє вам обирати серед них кращих.
• Найчастіше звертаються сусідні будинки, тож розташування спрощує для вас їхнє обслуговування. Можливо, вам навіть не доведеться збільшувати чисельність персоналу: ви просто запропонуєте працівникам більшу оплату за більші обсяги роботи.
• Коли настане момент підвищення оплати за ваші послуги, ваші клієнти вже розумітимуть, за що вони вам платять. І оскільки йдеться про якість, якої вони не отримають від інших, вони з розумінням погодяться на зростання вартості ваших послуг.

Таким чином, краща стратегія залучення нових клієнтів для управителя нової генерації – це коли вони самі звертаються до вас, побачивши результати вашої роботи. Це означає,що вам потрібно приділяти достатньо уваги тому, щоб показати співвласникам та зовнішнім спостерігачам позитивні зміни в будинку.

Такі зміни можуть бути і візуальними, і полягати в комфорті проживання або у економії коштів співвласників. Розробіть стратегію, яка дозволить вам демонструвати свої досягнення як мешканцям будинку, що вже є у вас на обслуговуванні, так і потенційним клієнтам.

Для цього:

1. Визначте перелік заходів, які дозволять поліпшити зовнішній вигляд будинку та показати, що в ньому з’явився господар (ремонт вхідної групи та під’їздів, зовнішнє та внутрішнє освітлення, клумби та доглянутий газон, тощо).
2. Розробіть систему інформування про позитивні зміни в будинку, на кшталт звітів про проведені ремонти, які можна вивішувати біля вхідних дверей або на дошках оголошень.
3. Створіть у соціальних мережах свої сторінки як менеджера будинку та публікуйте дописи про позитивні зміни в ваших будинках з фото «до та після» та іншою наглядною інформацією.
4. Визначить потреби різних категорій мешканців будинку, наприклад, сімей з маленькими дітьми, жінок, людей поважного віку, осіб з особливими потребами чи інвалідів, молоді, тощо. Спільно запровадьте заходи, які можуть покращити комфорт та підвищити безпеку будинку та його території.

Микола Ільїнов, управитель багатоквартирного будинку, фінансовий експерт

Схожі статті