Відносини з клієнтом Як взяти будинок в управління

Чому співпраця ОСББ та управителя дає найкращий результат для будинку

Одне з багатьох хибних упереджень, з якими ми щоденно працюємо це твердження, що управитель не може ефективно і якісно управляти будинком. Звісно, що фундамент таких страхів — це багаторічна історія із ЖЕКами, які часто обслуговували наші будинки тільки на рівні прибирання прибудинкової території. Але управитель — це нова категорія підприємців, які активно шукають шляхи, що дозволять ефективно співпрацювати зі співвласниками багатоквартирних будинків, зокрема і з ОСББ, для побудови взаємовигідних довгострокових відносин.

Більшість управителів нової генерації, з якими ми спілкувалися, воліють працювати з організованими співвласниками, тобто з ОСББ. Тому якщо у вашому будинку досі його немає, перш ніж залучати управителя, ми рекомендуємо створити ОСББ з ключовою метою — мати ефективний інструмент прийняття рішень, накопичення грошей та управління спільним майном. Це допоможе вам стати повноцінним вигодонабувачем у своєму будинку та накопичувати кошти для додаткових робіт у ньому. Авжеж, ви можете залучити управителя, навіть якщо не хочете створювати ОСББ у будинку. Але поєднання цих двох форм — ОСББ та управителя — уможливлює найкращий результат.

Управитель вирішує проблеми ОСББ, а не створює їх

Коли ОСББ створено, можна залучати управителя. Звісно, залежно від того, як ви укладете договір, залежить те, що робитиме управитель у будинку. За загальним правилом, мінімум послуг, які надає управитель — це утримання будинку, його поточний ремонт та купівля електроенергії для функціонування спільного майна (робота ліфта, освітлення в під’їзді тощо). Але ми радимо піти далі та подумати, чим ще управитель може бути корисний саме вашому будинку як підрядник, якому ви делегуєте управління вашим майном.

Наприклад, управитель може займатися як локальними ремонтними роботами, так і супроводжувати капітальний ремонт у вашому будинку, модернізацію системи опалення чи навіть усі роботи з енергомодернізації. Наприклад, Фонд Енергоефективності планує запровадити компенсацію вартості роботи проєктних менеджерів — управителів чи будь-яких інших спеціалістів, які можуть допомогти ОСББ із проведенням загальних зборів, контролем підрядників та підготовкою документів для реалізації проєкту з енергомодернізації будинку, тобто повністю супроводжувати ОСББ на всьому шляху роботи з Фондом.

Які ще послуги може надавати управитель?

Згідно з Законом “Про житлово-комунальні послуги” крім усього іншого управитель займається задоволенням господарсько-побутових потреб співвласників (ст.1 п.14). Чіткого визначення, що є “господарсько-побутовими потребами” немає. А отже, ще більше неординарних та нових послуг можна вигадати, якщо всередині ОСББ ви обговорите свої найсуттєвіші проблеми та запити. Адже управитель міг би займатися і здачею квартир в оренду, якщо співвласнику не вистачає часу чи можливостей самостійно займатися цим питанням. І надавати послуги з клінінгу квартир чи організовувати сусідські зустрічі. Або навіть ініціювати школу вихідного дня в будинку, чи навіть якісь курси для дітей, щоби зменшити навантаження батьків, своїх клієнтів.

Звісно, управитель усе це буде робити не сам. У договорі ви описуєте, які послуги управитель може надавати сам, а під які — залучати підрядників; також описуєте вартість таких послуг та механізм контролю якості. А управитель як підприємець організовує весь процес. У результаті: для вас це можливість отримати комплексну послугу за адекватні гроші, а для управителя — підвищити ефективність співпраці та свій загальний прибуток.

Усе це можливо, якщо у вас з управителем нормальні стосунки: прозорі та офіційно оформлені. І звісно ви, як ОСББ — орган контролю за якістю робіт управителя — відповідально ставитеся до своєї функції. Ще раз нагадуємо, що для найбільшої ефективності варто утворити ОСББ перш ніж залучати управителя. Так ви зможете повноцінно контролювати роботу управителя та в приймати рішення за простішою процедурою. Пам’ятайте, що ми залучаємо управителя, щоби покращити умови утримання та проживання в будинку. І насамперед це потрібно нам — співвласникам, а отже ми маємо використати всі можливості, щоби досягти найкращих результатів.

Схожі статті