Юридичні питання

Яка процедура впливу ОСББ на рішення органів місцевого самоврядування щодо виділення коштів на співфінансування енергоефективних заходів?

Особливої процедури впливу на рішення органів місцевого самоврядування щодо виділення коштів на співфінансування енергоефективних заходів чинним законодавством не встановлено. Натомість, ОСББ, як і будь-які інші представники громадянського суспільства мають право користуватися механізмами демократії участі: брати участь у громадських слуханнях, подавати місцеві ініціативи, приходити на засідання комісії, долучатися до роботи робочих груп з розробки місцевих програм, ініціювати проекти для реалізації в межах громадського бюджету, створювати органи самоорганізації населення. 

Таким чином, для того, щоб визначити який механізм як найкраще підійде у вашій ситуації, варто продумати яку мету ви хочете досягти і побудувати план дій виходячи з цієї мети та наявних механізмів. Частіше за все для контролю за виділенням коштів на енергоефективні заходи варто долучатися до розробки відповідної місцевої програми, адже кошти виділяються саме в межах таких програм. 

Схожі статті