Згідно із законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, статут ОСББ розробляється на основі типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Мінрегіону.
Це значить, що при написанні статуту для свого ОСББ, ви маєте брати за основу саме типовий статут.
Текст типового статуту може бути змінений тільки в тих межах, які не суперечать чинному законодавству, зокрема, закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.
У своєму статуті ви можете деталізувати ті питання які у законі та у типовому статуті викладені у загальному форматі. Наприклад: визначити вимоги до членів та голови правління, деталізувати функції, які мають органи управління ОСББ, визначити яким чином члени правління та ревізійної комісії можуть скласти свої повноваження тощо.
При розробці статуту не варто надто зарегульовувати діяльність майбутнього ОСББ. Якщо ви хочете передбачити детальний порядок діяльності правління або ревізійної комісії, краще зробіть це в окремому порядку, який можна затвердити рішенням загальних зборів.
Такий порядок буде значно простіше змінити, у випадку необхідності. Для зміни ж статуту вам доведеться проходити реєстраційну процедуру, яка займає час та є доволі коштовною.