Нещодавно відбувся тренінг для менеджерів та управителів житловою нерухомістю АМУЖН на тему “Стратегія прийняття багатоквартирного будинку в управління”.
Про необхідні для цього передумови, ключові аспекти збору інформації, фінансового аналізу та подальшого планування роботи розповів учасникам консультант проєкту IFC “Енергоефективність у житловому секторі України”, голова Консультаційно-експертної ради Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю (АМУЖН) Володимир Бригілевич.
Зокрема, експерт наголосив, що перед прийняттям рішення щодо прийняття будинку в управління важливо ретельно провести багатокомпонентний аналіз багатоквартирного будинку.
Аналіз стану будинку включає такі компоненти:
- оцінка технічного стану будинку та інженерних мереж;
- аналіз соціального стану співвласників та фінансово-економічної ситуації в будинку;
- налагодження співпраці з ініціативними співвласниками.
Водночас, фінансовий аналіз складається з таких елементів:
- аналіз фінансово-економічної ситуації будинку;
- організація обліку грошових ресурсів для утримання та ремонту будинку;
- складання кошторису управління та утримання будинку.
Результати SWOT-аналізу, проведення якого полягає у визначенні сильних та слабких сторін, а також основних загроз та потенційних можливостей, лягають в основу вибору стратегії майбутньої роботи з багатоквартирним будинком.
Тренінг проведено проектом IFC, група Світового банку “Енергоефективність в житловому секторі” за фінансування Швейцарської Конфедерації в рамках Школи професійного управління багатоквартирними будинками “Управбуд” у співпраці з Асоціацією менеджерів і управителів житловою нерухомістю.
Докладніше про те, як взяти будинок в управління з точки зору процедури, читайте у нашій статті “Як стати управителем багатоквартирного будинку: покрокова інструкція”