Юридичні питання

Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком: в чому полягають особливості?

Говорячи мовою законодавства, послуга з управління багатоквартирним будинком — це результат господарської діяльності суб’єктів господарювання, спрямований на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання й ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території. Іншими словами, це результати конкретних дій управителя, спрямованих на задоволення потреб мешканців, докладніше про ключові з яких можна прочитати у посібнику “Як обрати управителя багатоквартирного будинку”, який можна завантажити із розділу “Корисні матеріали” нашого сайту.

Послуга з управління багатоквартирним будинком надається управителем на підставі відповідного договору, який, у свою чергу, укладається на підставі Типового договору. Докладніше про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року № 712 «Про затвердження правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

Під час надання послуги з управління управитель забезпечує виконання погоджених із співвласниками робіт та послуг з дотриманням встановлених стандартів, нормативів, норм, порядків і правил щодо якості житлово-комунальних послуг та вимог до якості, у тому числі щодо періодичності виконання таких робіт (послуг), визначених договором управління.

Також управитель зберігає й веде технічну документацію на будинок і забезпечує внесення змін до неї в разі зміни технічного стану будинку, зокрема в результаті проведення його капітального ремонту або реконструкції, переобладнання, перепланування тощо.

До складу документації, яка ведеться управителем, крім тієї, що передана йому за актом приймання-передачі, входять:

  • описи робіт на поточний і капітальний (у разі організації його проведення управителем за рішенням співвласників) ремонт;
  • акти технічних оглядів будинку;
  • журнали аварійних заявок співвласників;
  • протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності);
  • акти огляду/повірки димових та вентиляційних каналів;
  • акти огляду/експертизи ліфтів (за наявності ліфтів);
  • акти виконаних робіт з дезінсекції та дератизації (за наявності);
  • акти щодо повірки вузлів обліку води на загальнобудинкові потреби (за наявності);
  • список співвласників будинку;
  • інша документація.
Схожі статті