Новини Юридичні питання

Чи зобов’язаний новий співвласник багатоквартирного будинку повертати борги за попереднього власника житла?

Новий власник житла – співвласник багатоквартирного будинку – не зобов’язаний повертати борги за попереднього власника, якщо він не брав на себе такого обов’язку. Така правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 26 січня 2022 року, яка опублікована в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє ІА “Україна комунальна”.
У вказаній справі громадянка придбала квартиру, в якій попередній власник не сплатив за постачання тепла понад 50 тисяч гривень. При цьому, нова мешканка квартири дізналася про це, коли отримала досудову вимогу про сплату заборгованості за послуги з теплопостачання.
Суди першої та апеляційної інстанції підтвердили право теплопостачальника на подібну вимогу. Суди зазначили, що у законодавстві відсутній механізм списання боргів за отримані житлово-комунальні послуги.
Водночас Верховний Суд роз’яснив, що мало місце неправильне застосування законодавства судами попередніх інстанцій. Зокрема, наголосив, що мова йде не про списання заборгованості, а про те, що новий власник житла нічого не боргував постачальнику послуги, а отже, не зобов’язаний сплачувати заборгованість за послуги, які були надані іншій людині.
Схожі статті