Юридичні питання

Чи можуть установчі збори ОСББ обрати правління об’єднання?

Це доволі складне і дискутивне питання, оскільки згідно статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, установчі збори приймають рішення про створення об’єднання і затверджують його статут, а обрання правління об’єднання віднесено до виключної компетенції загальних зборів, які можна провести після проведення державної реєстрації ОСББ.

В той же час, державна реєстрація ОСББ неможлива без інформації про керівника об’єднання – голову правління, якого можна обрати лише після обрання складу правління. 

Що робити в цій ситуації? На думку юристів, в тому числі, представників Мінрегіону (роз’яснення можна знайти тут – https://www.minregion.gov.ua/press/news/rozyasnennya-pro-stvorennya-ta-perevag/), на установчих зборах слід обрати також членів правління та його голову, щоб далі мати можливість провести державну реєстрацію об’єднання.

В той же час, за даними законодавчими нормами, прийняття такого рішення може мати наслідком судові провадження, протягом яких вам, за допомогою юристів, необхідно буде відстояти позицію, що для державної реєстрації ОСББ необхідно обрати правління. Це цілком можливо. 

Для того, щоб ця ситуація була вирішена, мають бути внесені відповідні зміни до чинного законодавства. До моменту зміни закону, на жаль, є ризик судових проваджень та оскарження рішення установчих зборів щодо обрання правління об’єднання. 

Схожі статті