Юридичні питання

Чи можна використовувати сучасні мобільні додатки для спілкування з сусідами та інформування їх про певні роботи в будинку?

Чинним законодавством не встановлено жодних обмежень щодо спілкування між сусідами у багатоквартирних будинках, крім загальних щодо дотримання прав осіб, збереження конфіденційної інформації та поваги до честі та гідності фізичної особи.

В той же час, у разі інформування про проведення загальних зборів ОСББ або зборів співвласників (у будинках, де не створено ОСББ), законом встановлена обов’язкова вимога щодо повідомлення співвласників особисто під розписку або рекомендованими листами.

Ця вимога також встановлена щодо повідомлення співвласників про рішення прийняті зборами співвласників, а також, може бути встановлена щодо інформування співвласників про рішення прийняті загальними зборами ОСББ (дана вимога може бути змінена у статуті конкретного об’єднання).

Таким чином, для інформування співвласників про поточні питання життя у будинку можна використовувати мобільні додатки, які є зручними для мешканців конкретного будинку. 

Обираючи шлях інформування співвласників необхідно виходити з того, який шлях інформування є законним для певного виду інформації, а також, за допомогою якого шляху співвласники точно отримають цю інформацію та зможуть своєчасно ознайомитися з нею. 

Якщо ваші сусіди переважно мають смартфони або користуються комп’ютерами, то сучасні додатки можуть бути гарним рішенням. 

Схожі статті