Відносини з клієнтами

Viber, Facebook, WhatsApp, Telegram: як месенджери можуть допомогти управителю?

Комунікація зі співвласниками багатоквартирного будинку – важлива частина роботи управителя. Аби якісно її побудувати, на перший погляд, потрібні неабиякі зусилля, адже суттєву інформацію потрібно не лише оформити в прості й зрозумілі повідомлення, націлені саме на співвласників конкретного будинку, але й необхідно в оптимальний спосіб донести.

Якщо раніше це завдання і справді було практично непідйомним без частих зборів або поквартирних бесід, то в останні роки ситуація суттєво змінилася. Вся справа – у “діджиталізації”, адже все більше українців вже мають смартфони, а головне – встановлюють на них різного роду месенджери. Передовсім для того, щоб спілкуватися з близькими людьми та колегами, однак цей тренд на руку й управителям. Річ у тім, що групові чати в месенджерах дозволяють охопити максимальну кількість співвласників у будинку та оперативно повідомляти їм різноманітні новини із життя будинку. А індивідуальні нагадування в приватні повідомлення можуть підвищити платіжну дисципліну.

Скільки ж українців зараз використовує месенджери? Результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у вересні 2019 року свідчать, що приблизно 2/3 дорослих українців (65%) користуються різними месенджерами для відправлення повідомлень. При цьому найбільш популярні в жителів України два месенджери — Viber (56%) і Facebook (41%). За ними з істотним відривом йдуть Telegram (17%), Skype (14%), WhatsApp (12%) та низка інших.

Який месенджер обере зрештою управитель – справа, скоріше, індивідуальна, однак на цифри усе ж варто зважати. З іншого боку – з тим, аби переконати всіх мешканців будинку, які мають смартфони, встановити додатки Telegram або WhatsApp, які користуються меншою популярністю, аніж топові Viber та Facebook – можуть виникнути труднощі. Саме тому питання вибору месенджера для групового будинкового чату варто винести на обговорення та врахувати реакцію співвласників. Але якщо управитель переконаний, що саме Telegram є оптимальним для загального чату (через кращий захист даних та можливість легко налаштовувати голосування) – варто переконати в цьому й мешканців будинку.

Яка практична користь управителю від використання месенджера при комунікації зі співвласниками?

  1. Будь-яку інформацію можна відправити мешканцям будинку в один клік. Радимо писати повідомлення максимально просто, але вичерпно, щоб не провокувати зливу додаткових питань та уточнень.
  2. До повідомлень зазвичай можна прикріплювати ілюстрації (графіки, картинки для привернення уваги тощо) та документи – тобто поштова розсилка вже не єдина надійна можливість пересилати будь-яку документацію.
  3. До групових чатів намагаються долучитися всі мешканці, у яких встановлено месенджер, адже ніхто не хоче випасти із комунікації щодо поточних справ будинку, тим самим будучи позбавленим впливу на рішення щодо нього.
  4. Можна залучати лояльних співвласників до захисту тих або інших резонансних рішень щодо будинку. Наприклад, якщо управитель ініціює створення ОСББ для участі у програмах співфінансування термомодернізації – варто заручитися підтримкою співвласників, готових захищати таку пропозицію в чаті.
  5. Будь-які потенційні конфлікти можна переносити із загальних чатів у приватні повідомлення, відповідаючи на питання та заперечення співвласників у індивідуальному порядку.

Однак не варто забувати й про правила спілкування у таких групових чатах:

  • Надавайте лише ретельно перевірену інформацію, аби не викликати незадоволення або спротиву співвласників.
  • Звітуватися краще регулярно, одразу домовившись про періодичність, але не варто спамити надто частими звітами.
  • Спілкування в чаті варто робити максимально фаховим, по ділу. Це дозволить не засмічувати чат зайвою інформацією, рекламою абощо.
  • Варто ретельно модерувати спілкування, виступаючи в ролі незаангажованого модератора. Наприклад – суворо дотримуватися етики спілкування й закликати до неї усіх учасників: не допустимі будь-які образи, нецензурні висловлювання, розмови про політику абощо.
  • Найактивніших та лояльних співвласників можна заохочувати тим, що пропонувати їм роль адміністраторів.

Перед використанням месенджерів для групових чатів варто ознайомитися з їх можливостями та порівняннями. Такої інформації є досить багато в інтернеті, тож радимо спершу ретельно вивчити це питання, дізнатися про переваги, недоліки та функціонал кожного месенджера, і вже тоді вирішувати – де саме влаштовувати чати зі співвласниками будинків. Однак пам’ятайте: Viber в Україні є найпопулярнішим, тому ймовірно, що він і буде найзручнішим для максимального охоплення мешканців.

Схожі статті