Управління житлом Фінансові питання

Вартість послуги з управління багатоквартирним будинком та звітування управителя

Одна з ключових відмінностей нового становища на ринку управління багатоквартирними будинками полягає у договірній основі відносин. Раніше ці моменти вирішувалися за співвласників. Тепер же – це переведено в режим договірних відносин. Однак і тут є певні особливості, які варто означити окремо.  

Таким чином, ціна послуг з управління встановлюється за домовленістю сторін, а в разі призначення управителя на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташовані багатоквартирні будинки, або іншим органом — суб’єктом владних повноважень, якому делеговано функції зі здійснення управління об’єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання, ефективної експлуатації та необхідного рівня і якості послуг, — на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу. 

Ціна послуги з управління встановлюється договором про надання послуги з управління з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо сторони не визначили іншу розрахункову одиницю послуги з управління. 

Вартість послуги з управління має включати:

  • витрати на утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису; 
  • винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін. 

Під час надання послуги з управління управитель має право здійснювати перерозподіл фактичних витрат у структурі кошторису без зміни загального обсягу таких витрат у межах одного багатоквартирного будинку та без зміни ціни на послугу з управління, визначеної договором про надання такої послуги. 

Такий перерозподіл витрат управителем не повинен погіршувати якість надання послуги з управління, зокрема порушувати періодичність виконання (надання) робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території. 

Що стосується звітування управителя щодо фактично наданих послуг – це також договірний момент. Однак найпоширеніша практика полягає в тому, що управитель щороку звітує перед співвласниками про виконання кошторису та подає їм на погодження новий кошторис. Однак це має відбуватися у порядку, визначеному договором про надання послуги з управління

Схожі статті