Управління Управління персоналом

Як шукати персонал або пiдрядникiв для управителя чи ОСББ: практичнi поради

Одним з найбільш актуальних питань як для правління ОСББ так i для управителів є підбір персоналу та підрядних організацій. Адже дуже часто можна зіткнутися з ситуацією, коли на те, щоб знайти гарного електрика чи сантехніка доводиться витрати півроку, а часом навіть більше. Кадрова криза з технічними працiвниками пов’язана з тим, що не так багато людей цілеспрямовано обирають навчання за подiбними спеціальностями або ж уже встигли виїхати за кордон у пошуках кращої долi. Але справа ще й у тому, що не завжди кандидати з відповідною освітою насправдi є професіоналами своєї справи. Тож як варто підбирати персонал та підрядників, щоб не довелося шукати нових – пропонуємо розібрати в цьому матеріалі. 

Встановіть чіткі вимоги до потенцiйних працiвникiв або пiдрядникiв 

Для того, щоб швидше знайти працівників або підрядні організації, передовсiм потрiбно затвердити конкретні критерії, яким має відповідати кандидат на посаду або компанія, яка буде підрядником. До початку пошуку ви маєте надати собі чітку відповідь – для якої саме роботи вам потрібен працівник або підрядник. 

Якщо ви шукаєте працівника, то насампочатку чітко визначте, якими знаннями та навичками він має володіти, який досвід роботи в нього має бути. При описі вимог до вакансії доцільно одразу визначити, що є критичними вимогами, без яких ви не зможете взяти людину на роботу, а що – бажаними, наявність або відсутність яких не є визначальними для прийому на роботу у ваше ОСББ або управляючу компанію. 

Якщо ж ви шукаєте підрядника, то необхідно визначити, які саме послуги ви хочете отримувати від певної компанії та які у вас вимоги до таких послуг. Доцільно також подумати щодо обладнання, яке може знадобитися для надання цих послуг, щоб одразу ставити підряднику запитання, які дадуть вам достатньо інформації для прийняття рішення щодо співпраці.

Використовуйте всі канали пошуку

Як працівників, так і підрядників варто шукати одночасно різними способами, аби збiльшити шанси на те, що вам таки трапляться гiднi кандидати: 

  • Найпростіший канал пошуку – рекомендації колег та знайомих. 
  • Варто написати у групи в соціальних мережах, де спілкуються управителі та представники ОСББ вашого міста та розмістити там оголошення про відкриту вакансію або потребу у підрядній організації. 
  • Також варто розмістити вакансію на ресурсах для пошуку роботи, таких як work.ua та robota.ua, можливо також на веб-сайті вашого міста (за наявності такої можливості). 
  • Якщо у вашому місті є Асоціація ОСББ або управителів, доречно також звернутися до неї за рекомендаціями.
  • Не зайвим буде звернутися до профiльного освiтнього закладу, який може познайомити вас зі своїми успiшними студентами або випускниками, яким потрібна робота. 

Підрядну організацію можна спробувати знайти в iнтернетi за ключовими словами. Доцільно сформувати для себе список компаній, які надають необхідні вам послуги у вашому місті, і після цього спробувати знайти про них відгуки. Якщо iнформацiя про когось здасться вам достатньо переконливою – варто запросити в такої компанiї комерційну пропозицію, щоб одразу володіти інформацією про актуальні ціни на її послуги. 

У будь-якому випадку, розміщуючи оголошення або вакансію, розпитуючи своїх колег та знайомих, варто впевнитись, що ви продумали всі вимоги до майбутнього працівника або підрядника. Це значно скоротить час на пошук та не розчарує вас у результатi.  

Встановіть критерії, за яким обиратимете з-помiж кандидатiв 

Коли у вас з’являться кандидати на відкриту вакансію або пропозиції від підрядних організацій, вам доведеться обирати. Щоб максимально спростити собі нелегку справу вибору, необхідно не лише мати чіткі критерії, яким має відповідати ідеальний кандидат або компанія, але й сформувати перелік запитань, щоб більше дізнатися про відповідну людину або про досвід роботи компанії. 

Якщо робота, для якої ви шукаєте працівника або підрядника, це дозволяє, можна також продумати тестове завдання, щоб від початку визначити рівень професіоналізму відповідних кандидатів. Головне – підготуйтеся до спілкування з кандидатами, щоб не “плавати” на співбесіді та обґрунтовано відсіювати кандидатiв, якi пiдходять вам менше.  

Продумайте умови співпраці

Якщо мова йде про найманого працівника, то чинне законодавство України встановлює низку вимог щодо умови роботи та охорони праці найманих осіб. Саме цими правилами має керуватися роботодавець, в нашому випадку – ОСББ або управитель, якщо він не хоче мати жодних проблем iз контролюючими органами.

Що ж стосується відносин з підрядними організаціями, то таких жорстких правил до них не встановлено. Тож ці правила мають встановити сторони – замовник (ОСББ або управитель) та виконавець (відповідна підрядна організація). Саме тому перед тим, як починати розмову про умови співпраці, ви маєте розуміти, що для вас є критичним та дати собі відповіді на основі запитання, зокрема:

  1. який порядок оплати послуг вам підходить;
  2. чи має підрядник звітувати перед вами та як часто;
  3. чи хочете ви контролювати питання щодо обладнання, яке він використовуватиме для надання послуг;
  4. чи хочете ви передбачити відповідальність сторін у договорі;
  5. якими будуть підстави для розірвання договору.

Це не вичерпний перелік питань, які варто розглянути до того, як починати погодження умов договору з підрядною організацією. Доцільно завчасно залучити юриста, який зможе дати практичні поради щодо оформлення таких договорів та зорієнтує щодо того, на що саме необхідно звернути увагу. 

Надавайте чіткі інструкції

Як підрядник, так i найманий працівник не зможуть виконувати роботу якісно, якщо не розумiтимуть ваших вимог. Тож якщо ви не хочете розчаруватися, сформуйте чіткі інструкції щодо виконання тієї чи іншої роботи. Завдяки цим інструкціям ви позбавите себе можливих конфліктних ситуацій та збережете свій час.

 

Пошук працівників та підрядних організацій для управителiв та ОСББ далеко не завжди є простою справою. Всi ми добре розумiємо: щоденна праця у сферi утримання будинків не є такою привабливою, як, наприклад, робота в чистому свiтлому офici в центрi мicта. Однак i тут трапляються досвiдченi та вiдповiдальнi фахiвцi та компанiї. Тому  цілком можливо знайти професійних підрядників та відповідальних працівників. Головне – чітко визначити кого саме й навіщо ви шукаєте, використати всі можливі канали та iнструменти пошуку та мати наполегливість i терпіння, щоб знайти найкращих з-помiж усiх доступних варiантiв.

Марiя Осипчук, юристка з питань управлiння житлом 

Схожі статті