Історії успіху Управління

“Узгодження інтересів різних суспільних груп – основне завдання управителя”, – Михайло Васюта

Управління житловою нерухомістю – складна та комплексна діяльність, яка потребує чимало ресурсів і часу, ентузіазму та сил. Редакція сайту АМУЖН  нещодавно поспілкувалася із головою правління Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю (АМУЖН), директором ТОВ «Експерт Дім Консалтинг» Михайлом Васютою про його досвід управління багатоквартирними будинками та розуміння успішності діяльності управителів та менеджерів будинків. 

Розкажіть про свій професійний досвід у сфері управління житлом

Ще на останніх курсах навчання в університеті я почав займатися правозахисною діяльністю – наданням консультацій мешканцям для вирішення тих чи інших проблем. Житлово-комунальна сфера була на той час однією з пріоритетних тем серед проблем.

Через деякий час я помітив, що ця робота дуже рутинна –  проблеми в людей одні й ті самі, а для їх вирішення потрібні комплексні зміни. На цьому етапі ми перестали консультувати як правильно реалізувати свої права і почали шукати та вивчати інші форми та системи обслуговування багатоквартирних будинків. Для цього навіть їздили на стажування до Польщі, їхній приклад організації нам дуже сподобався.

Ретельно вивчивши ці питання ми повернулись до консультування людей з іншого боку – розповідали їм про альтернативні до існуючих форми обслуговування. Зацікавленість була такою високою, що згодом ми зареєстрували Ресурсний центр для ОСББ.

Сьогодні я обслуговую більше 20 будинків, мешканці яких створили ОСББ і хочуть жити краще і йдуть до цього. Взагалі, бажання мешканців – найважливіший чинник, наявність якого обов’язкова для якісних змін.

Також я завжди активно долучався та долучаюсь до діяльності міської ради в сфері ЖКГ – допомагав з відкриттям Ресурсного центру для ОСББ при департаменті ЛМР, неодноразово входив до складу робочих груп з вдосконалення місцевих процедур, у складі яких готували нові ухвали чи програми. Особисто чи з колегами подавали пропозиції і зауваження до існуючих.

Приємно бачити як ці програми працюють і приносять реальну користь.

Що найбільше Вам приносить задоволення у вашій роботі?

Для людей похилого віку в будинку  важливо, щоб були поручні, для жінок – квіти на прибудинковій території, для дітей – щоб було безпечно і комфортно, жителям перших поверхів – щоб не було неприємних запахів з підвалів, жителям останніх поверхів – щоб не протікав дах. Цей список можна продовжувати і продовжувати…

Одне з головних завдань, що стоять перед головою ОСББ чи управителем – узгодження інтересів різних груп мешканців в будинку: він, як політик, має охопити інтереси всіх по трохи, щоб на кінець року (основний звітний період) вийти з конкретним результатом.

Особисто мені цікаво все: формувати команду, проводити ремонти в будинках, відкривати нові процедури та дискутувати з іншими на предмет різного трактування законодавства… Тоді чітко усвідомлюєш, що ОСББ реально має силу та вплив.

Якщо б ця діяльність мені не подобалася – напевно нею б не займався.

Мабуть, найбільше радію, коли спостерігаю за тим, як змінюється відношення раніше запеклих противників ОСББ та його діяльності.

Які, на вашу думку, передумови для успішної діяльності управителя?

Їх дуже багато. Тут важлива і наявність матеріально-технічної бази, і фахової команди. Сам управитель повинен бути локомотивом, який повинен це все тягти та контролювати. А якості, важливі в роботі, модна прирівняти до рицарських чеснот – управитель має бути відповідальним, доброчесним, ввічливим, дотримуватися свого слова, вміти слухати і чути, ставитися до всіх з повагою та мати наснагу для своєї нелегкої діяльності.

Схожі статті