Історії успіху Проектні менеджери Управління

Галина Мірзахмедова: “У майбутньому, роки за 2, я бачу себе професійною управителькою будинками”

Нещодавно в традиційному для нас форматі стрім-інтерв’ю Управбуд поспілкувався з Галиною Мірзахмедовою, яка є головою херсонського ОСББ “Фавор”, однак постійно розширює свої знання та компетенції за рахунок безкоштовних курсів для ОСББ та управителів та прагне розширювати свою діяльність.

У другій частині інтерв’ю Галина поділилася власним досвідом – як за 1,5 роки від моменту, як вона стала головою правління, вдалося не лише розширити діяльність на 2 будинки, але й сформулювати для себе план щодо розвитку бізнесу та перейти до активного навчання. 

 

“Я обирала помiчникiв у команду, шукаючи однодумцiв, якi цiнують ОСББ”, – Ганна Прокiпець 

Василь Лiман: “Влада на мiсцях повинна “вiдпустити” процеси реформи управлiння будинками”

“Аудит безпеки та доступності будинку – найпростіший спосіб радикально вирішити його важливі проблеми”, – Ярослава Сорокопуд

Про те, як Галина Мірзахмедова поширила свою діяльність на новий будинок

В ході навчання в “Бізнес-школі Управбуд-онлайн” я зрозуміла одну важливу для мене річ. Мені потрібно розширювати кількість будинків, якими я управляю, щоб збільшилася кількість потенційних споживачів моїх послуг. Десь у той час у Viber-групі нашого міста з’явилося повідомлення про те, що одна з голів правління вже хоче завершити свою діяльність в ОСББ – вона керувала 2-ма будинками – за станом здоров’я.

Ця жінка шукала можливість комусь передати утримання цих будинків. Я відгукнулася на цю її пропозицію. Але не я одна – троє голів правлінь відгукнулися на таку пропозицію, тож у нас навіть був певного роду кастинг, співбесіди з правлінням 2-х будинків. Одному з правлінь я не підійшла, а от друге правління мене найняло, тож з вересня я надаю послуги вже 2-м будинкам.

Але на цьому я не збираюся зупинятися. Я планую розширювати свою діяльність на нові будинки. Справа в тому, що власний будинок я вже знаю настільки, що можу з заплющеними очима знайти в ньому будь-який вентиль. Що стосується нового будинку, то він інакший, він панельний, на 4 під’їзди. Тому я декілька тижнів присвятила вивченню того будинку, адже це була необхідність.

В цьому другому будинку я залишила бухгалтера та електрика. Я виконую менеджерські функції, комунікую зі співвласниками. Благо, у кожному з будинків є активні Viber-чати.

Таким чином, станом на цей момент, я є головою правлінь ОСББ у двох будинках. Були пропозиції ще з боку 2-х будинків, щоб я очолила там правління, але на той час я займалася місцевими виборами (балотувалася) та не могла розпорошувати свою увагу. Тому зараз це питання наразі надто мене не хвилює, я не акцентую увагу на ньому саме зараз, усьому свій час.

Про плани на створення власного бізнесу у сфері управління 

У майбутньому, роки за 2, я бачу себе професійною управителькою будинками. Зараз я керую будинками як голова правління і використовую цей час для того, щоб накопичити досвід. Але я націлена на те, щоб невдовзі створити управляючу компанію.

В Херсоні в нас немає професійних управляючих компаній нового типу. Є декілька колишніх ЖЕКів. Вони змінили вивіску, але підхід до управління будинками у них, фактично, залишився тим самим. Тому це перспективна справа.

Я планую пройти професійну атестацію та отримати сертифікат як управителька багатоквартирних будинків. Для цього, щоправда, потрібен достатній рівень кваліфікації. Я зараз чекаю того моменту, коли зможу отримати в центрі зайнятості безкоштовний ваучер на навчання по досягненню певного віку. Його дають один раз в житті працевлаштованим особам за деяких умов щодо наявності достатнього страхового стажу. Я планую використати цей ваучер для того, щоб здобути освіту за спеціальністю “Управління багатоквартирними будинками” в нашому місцевому університеті. Такими є мої плани.

Про тайм-менеджмент на посаді голови правління ОСББ 

Моя робою головою правління забирає у мене ⅔ мого робочого часу. Тому решту часу я витрачаю на ще одну роботу – дистанційно працюю бухгалтером в Офісі реформ. Це контрактна робота.

Звісно, трохи складно поєднувати усі ці роботи, та ще й навчання. В мене здебільшого залишається час лише на сон та на особисті справи. Це все складно, однак я чітко розумію мету. В мене є план – як я маю створювати та розвивати власний бізнес, що я для цього маю зробити, щоб стати професійним управителем. Все завдяки системному підходу в навчанні. А коли розумієш мету та маєш цілі – це дещо послаблює психологічний дискомфорт від кількості навантаження.

На вихідних я намагаюся не займатися справами будинків, інакше це би перетворилося на безкінечну історію. Так, я можу поспілкуватися зі співвласниками або підготувати якийсь звіт для загальних зборів, але завжди тримаюся думки, що вихідні – це час для відновлення.

Про плани на роботу проєктним менеджером 

Одна з моїх цілей – працювати проєктним менеджером. Тобто надавати ОСББ консалтингові та інші послуги, пов’язані з термомодернізацією їхніх будинків у співпраці з Фондом енергоефективності. Я проходжу спеціальне навчання, організоване Фондом та IFC, тож маю вже достатнє уявлення про цю спеціальність.

Я розумію, що така спеціальність прекрасно поєднується з роботою управителем будинками, вона дозволяє дещо розширити перелік послуг, які я зможу надавати в багатоквартирних будинках. Тому після завершення навчання ще планую коригувати свої плани, враховуючи бажання надавати послуги ще й як проєктна менеджерка.

Про те, як голова правління ОСББ може значно розширити свої знання про управління будинками та мати доступ до навчання 

Свого часу, 3 роки тому, я створила групу у Facebook, яка називається “Херсонщина ОСББ”. Я це зробила передовсім щоб самій трохи набратися знань, поглянути на досвід інших, адже тоді ще не була головою правління. Для того, щоб наповнювати цю групу інформацією у щоденному режимі, а це зазвичай репости, я підписалася на велику кількість профільних сторінок у Facebook, у тому числі Управбуд ОСББ інфо, на сторінку Фонду енергоефективності, на сторінки ньюзмейкерів у цій сфері. Відповідно, я практично щодня слідкую за цими сторінками, перепощуючи до групи цікаві матеріали. І разом з тим – відслідковуючи різноманітні цікаві новинки по темі, починаючи від анонсів курсів, на які зазвичай підписуюся, закінчуючи новими посібниками.

Зараз я вже розумію, що інформації про навчання дуже багато. Коли я починала, то такої пропозиції навчальних курсів ще не було. Але зараз це дуже поширено та розвинено, тож проблеми того, що голови правлінь чи управителі не мають джерел для отримання нових знань – зараз узагалі немає. Навпаки – знань дуже багато, їх легко отримати, тож варто лише цим зацікавитися! Знання – це дуже важливий капітал у сфері управління будинками, тим паче важливо, що часто вони даються безкоштовно!

Про послідовні кроки від голови правління одного ОСББ до створення управляючої компанії 

Щоб отримати змогу стати головою правління у будинку, де я не проживаю, мене включили у правління того будинку. І, відповідно, правління мене вже обрало головою. Після того я у державного реєстратора зареєструвала всі документи та офіційно стала головою правління. Я знаю, що це можливо, і тим більше не складно робити у 2-3 будинках, такий процес. Однак коли я вже зможу надавати свої послуги більшій кількості будинків, я знаю, що є сенс створювати Асоціацію ОСББ, на яку можна перекладати певні управлінські функції. Однак зрештою в моїх планах – створення управляючої компанії, але я водночас розумію, що реалістичні плани щодо цього – не менше, ніж 1-2 роки.

Я вже розробила для себе план розвитку на найближчі 2-3 роки і зараз покроково по ньому рухаюся.

Схожі статті