Фінансові питання

Візьміть фінанси під контроль: зважайте на форми кредиту: готівкою чи кредитною карткою 

Продовжуємо серію публікацій щодо курсу “Візьміть фінанси під контроль”. Це – практичний курс з управління сімейним бюджетом для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, постраждалого від війни. Сьогодні публікуємо дванадцятий матеріал з цієї серії. Його відео-відповідник – нижче. 

 

Чому це важливо? Кредитні картки в Україні з’явилися приблизно 20 років тому і надавалися вони в першу чергу клієнтам, які  отримували в банку зарплати, пенсії та інші постійні виплати,  або мали гроші на депозитних рахунках. Таким чином банк мінімізував свої ризики,  бо у нього для аналізу був доступний грошовий потік клієнта.  Навряд чи це знає   звичайна людина,  але кожна кредитна операція в банку має свій ризик,  тобто ймовірність дефолту.  Чим більше банк знає про клієнта,  тим менше такий ризик. Свої ризики банк закладає у відсоткову ставку, а значить ті кредитні продукти, які банк вважає більш ризиковані будуть мати вищу доходність, яка складається з відсоткової ставки, комісій, страховок тощо.  

Особливості банківського кредитування: кредити мають чітке цільове призначення (споживчі, придбання авто або житла, кредити для бізнесу) та зарахування кредитних коштів на банківську картку. І тут треба розуміти, що у вас виникають додаткові витрати у вигляді банківської комісії, якщо ви з картки будете знімати готівку. Також банк враховує вашу кредитну історію та рівень офіційного доходу. Можуть бути обмеження для ВПО!

Яке пропонується рішення: 

Прості кроки для того щоб вибрати  найвигідніший варіант між кредит готівкою чи кредитною карткою:

– Дізнавайтеся умови кредитування в різних банках.

– Ретельно вивчайте умови кредитних договорів!

– Будьте уважні коли бачите в умовах кредитування «зірочки» та посилання на сторонні ресурси, наприклад, сайти банків, тощо.

– Не піддавайтеся на маніпулятивні заклики отримання швидких та дешевих кредитів!

–  Дбайте про свою кредитну історію і своєчасно сплачуйте зобов’язання по кредитах.

Якщо вам треба готівка, а в банку ви можете отримати тільки безготівкові кошти, то зясуйте чи можна сплатити з банківської картки за покупку, для якої ви позичаєте гроші. Якщо ні, то розрахуйте суму витрат на банківську комісію за зняття готівки з кредитної карти – це і буде вартість вашого кредиту.

Практичне завдання:

  • Пригадайте, чи користувалися Ви кредитами, де гроші вам надавали готівкою?  На які цілі Ви брали кредити?  Чи можна було отримати кредит,   через кредитну карту? Чи Вам пропонували вибір  між кредитною карткою та кредитом готівкою? 
  • Чи є у Вас зараз потреба в кредитуванні? Чи вивчали ви вже умови банків?  Якщо так,  то зверніть увагу на різницю  між кредитними картками та кредитами готівкою
Схожі статті