Фінансові питання

Візьміть фінанси під контроль: визначте, який з варіантів отримання доходів, підходить саме для вас

Продовжуємо серію публікацій щодо курсу “Візьміть фінанси під контроль”. Це – практичний курс з управління сімейним бюджетом для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, постраждалого від війни. Сьогодні публікуємо восьмий матеріал з цієї серії. Його відео-відповідник – нижче. 

Якщо скорочення доходів Вас торкнулося, то будь-який додатковий дохід  буде тільки на користь Вашому сімейному бюджету.  І тут справа не тільки в економічному значенні отримання доходу, але ще й психологічному – при втраті доходу збільшується тривожність та невпевненість у майбутньому. Тому до питання пошуку додаткового доходу треба підходити ретельно.

Першим кроком був аудит доходів, якій ми зробили в минулому уроці

А наступними кроками буде пошук ідей для отримання додаткового доходу:

– монетизація наявних ресурсів:  Наприклад, продати або обміняти речі,  якими Ви не користуєтесь та навряд чи будете користуватися.  Ті речі, які на Ваш погляд нікому не потрібні,  насправді можуть бути потрібні іншим людям, бо в них немає можливості купувати нові речі по новим цінам.

пошук нового місця роботи для найманих працівників. Слід зауважити, що внаслідок військових дій змінилися запити роботодавців. Можливо доведеться змінити тимчасово фаховий вид діяльності. Переглядайте вакансії і для інших спеціальностей, а не тільки з тієї сфери де ви працювали раніше.

– для підприємців буде актуально як зміна виду діяльності з огляду попиту на ринку, релокація бізнесу, так і тимчасова зупинка підприємницької діяльності та перехід в найману працю. 

використовуйте соціальний капітал та не бійтеся заявляти, що ви шукаєте підробіток! 

– якщо ви переїхали в нове місце проживання – дайте час собі на адаптацію і знайомтеся з новим містом, знаходьте нові зв´язки з місцевою громадою та пропонуйте свої вміння.

– за можливості використовуйте вільний час для профорієнтації або набуття нових професійних навичок.

– якщо ви в статусі ВПО – дізнавайтеся про можливості отримання допомоги: як грошових виплат, так і гуманітарної допомоги. Але тут є одне застереження: отримання такої допомоги тимчасове і не можна тільки на цьому будувати свій бюджет. Краще отримати нову професію, ніж черговий набір гуманітарної допомоги!

Три питання для пошуку нового джерела доходів:

  1. Які проблеми інших людей я можу вирішити за допомогою наявних у мене ресурсів (знання, навички, соціальний капітал, обладнання, інструменти)? 

В спокійній обстановці напишіть список своїх знань та навичок: будь-яких, а не тільки професійних. Визначте які інструменти або обладнання у вас є в наявності. Подумайте хто з ваших знайомих міг би допомогти вам необхідної інформацією або рекомендаціями.

Підприємці на цьому кроку визначають потреби своєї цільової аудиторії.

  1. Які рішення я можу запропонувати цим людям?

Подумайте як можна пояснити людям, що ви дійсно можете допомогти вирішити їх проблеми? Яка буде вартість ваших послуг? Відповідь на це питання повинна бути чіткою і зрозумілою для ваших потенційних роботодавців або замовників.

Підприємці на цьому кроці готують унікальну торговельну пропозицію.

  1. Як ці люди дізнаються про мене?

Тепер вам залишилося продумати де ви знайдете людей, які будуть готові купити ваші послуги або роботодавців, які будуть зацікавлені прийняти вас на роботу.

Пам´ятаємо про нетворкінг та соціальні мережі!

Підприємці вже будують комунікаційні стратегії з своєю цільовою аудиторією і інші маркетингові заходи.

Практичне завдання

  • Передивиться уважно які у Вас є речі,  котрі Вам вже не потрібні,  але знаходяться в непоганому стані та можуть бути цікавими для інших людей. Зайдіть на платформи, через які продаються речі,   на кшталт OLX   або PROM  та приціняться,  скільки такі речі можуть коштувати. Також  є  вайбер групи  та групи в соціальних мережах, де люди виставляють на продаж товари які були вживані та знаходяться у гарному стані.
  • Поставте самі собі завдання  продати в цьому місяці таких речей хоча б на 1000 грн.  Це буде один з перших ваших внесків в резервний фонд.  
  • Попрацюйте з трьома питаннями, про які мова йшла вище. Шукайте ідеї! Надзвичайні обставини вимагають надзвичайних рішень!
  • Складіть список фондів, які надають допомогу для ВПО. Звертайтеся в місцеві громадські організації.
  • Зробіть моніторинг сайтів з вакансіями не тільки своєї спеціалізації, але й суміжних.
  • Визначте конкретну реальну суму необхідного додаткового доходу (дивіться попередній урок) і наполегливо йдіть до її отримання.

Таким чином, в умовах невизначеності потоки доходів можуть кардинально змінюватися. Надзвичайні обставини вимагають надзвичайних рішень! Ваш психологічний стан безпосередньо впливає на залучення додаткового доходу – подбайте про себе. Не соромтеся звертатися за допомогою та надавати її іншим!

І, як завжди, діліться в коментарях своїми історіями успіху. Можливо для когось вони будуть тим надихаючим прикладом, який спонукає до нових кроків!

Схожі статті