Головна Фінансові питання

Візьміть фінанси під контроль: визначаємо засоби обліку та планування особистих фінансів

Продовжуємо серію публікацій щодо курсу “Візьміть фінанси під контроль”. Це – практичний курс з управління сімейним бюджетом для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, постраждалого від війни. Сьогодні публікуємо третій матеріал з цієї серії. Його відео-відповідник – нижче. 

Чому це важливо?

Таблиця з категоріями витрат, яку ми з вами сформували на попередньому уроці допомогла  визначити  категорії та суми щомісячних витрат,  а також спланувати витрати на наступний період.

Тепер необхідно перевірити, наскільки цей план витрат є реалістичним, тобто наскільки ви з родиною зможете його дотримуватися. Для цього необхідно якийсь час вести регулярний облік своїх витрат.

Здається, що записувати всі свої витрати  щодня – це щось неймовірно нудне і таке, що під силу не багатьом людям з відповідним складом характеру. Проте, практика свідчить, що облік витрат потребує буквально 5-10 хвилин на день і може стати такою ж щоденною звичкою, як чистити зуби. Насправді, все залежить від того, наскільки обраний вами підхід до обліку витрат є зручним та ефективним.

Рішення: обираємо власний інструмент для обліку витрат

Існує декілька способів ведення  регулярного обліку ваших витрат. Пропонуємо розглянути переваги і недоліки трьох найпопулярніших способів.

Спосіб 1. Ведення Excel-таблиці на комп’ютері

Наприклад, можно вести таблицю, яку ви розробили на минулому уроці. Просто додайте окремі вкладки і скопіюйте   до них ваші категорії витрат та план на наступний місяць. Оформіть так, щоб вам було зручно вести щоденний облік.

Переваги цього способу:

  •       Категорії витрат вже розподілені та адаптовані до вашої родини. План на наступний місяць вже складений. Відслідковувати його дотримання буде легким та зручним.
  •       Таку таблицю буде легко змінювати, адаптуючи під ваші потреби. Наприклад, вам необхідно відслідкувати якусь конкретну категорію витрат. Можливо, вам важливо знати, скільки вам коштує лікування певного захворювання чи яку суму ви витрачаєте на каву. Для цього відокремлюють цю підкатегорію у відповідній категорії витрат (або виділяють її) та обліковуєте окремо.

 

 

Схожі статті