Головна Фінансові питання

Візьміть фінанси під контроль: що варто знати ВПО про фінансову грамотність?

Від сьогодні розпочинаємо на Управбуді серію публікацій щодо курсу “Візьміть фінанси під контроль”. Це – практичний курс з управління сімейним бюджетом для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, постраждалого від війни. Сьогодні публікуємо перший матеріал з цієї серії. Його відео-відповідник – нижче. 

Війна торкнулася буквально кожної родини в Україні. Майже мільйон осіб втратили житло та все набуте роками важкої праці. Понад 10 мільйонів людей були вимушені покинути свої домівки,  ставши внутрішньо переміщеними особами або виїхавши за кордон. Їм усім на новому місці прийдеться будувати своє життя з нуля чи майже з нуля, шукаючи помешкання, роботу тощо. Близько п’яти мільйонів переселенців втратили роботу. А економісти прогнозують близько 30%  інфляцію в Україні у 2023 році як наслідок війни.  

Ці дані свідчать, що  за теперішніх часів свідоме управління своїми грошима стає не просто актуальною, а життєво необхідною навичкою.

Ви напевне вже чули від експертів з особистих фінансів, що власні фінансові ресурси треба аналізувати, планувати, економити і заощаджувати. Це такі ж загальні поради, як і щодо здорового способу життя: треба правильно харчуватися, спати не менше 7-8 годин на добу, позбутися шкідливих звичок і регулярно підтримувати фізичну активність.  Здавалося б, якщо все так просто, то всі мали б бути здоровими. Існують сотні, а може і тисячі дієт, спортивних вправ, способів позбутися шкідливих звичок тощо. Проте людина лише тоді відчує позитивні зміни, коли знайде і обере саме свій шлях до здоров’я, який наслідуватиме усвідомлено і з задоволенням, оскільки наше фізичне здоров’я, так само, як і фінансове, потребує докладання постійних зусиль. І можливо, саме мої поради, які засновані на особистому двадцятирічному досвіді, стануть для вас підґрунтям для вибору власного підходу до управління грошима. А ті, хто вже мають свою систему ведення сімейного бюджету, зможуть додати наші поради до свого арсеналу.

Для кого цей курс

Курс стане у нагоді і тим, хто був змушений отримати статус “внутрішньо переміщеної особи”, так і тим, хто через війну має взяти під контроль бюджет родини. Курс допоможе вам налагодити облік особистих коштів, полегшити навантаження на сімейний бюджет, не обмежуючи родину в придбанні необхідних речей, а також – планувати значні покупки. Також, на конкретних і простих прикладах, ми покажемо, як визначити, які кредити не слід брати у жодному разі, а які, навпаки, стануть корисними для вашої родини. Ви дізнаєтесь як обирати банк для обслуговування та як правильно застосовувати різні фінансові інструменти. Ми поділимося з вами практичними лайфхаками, що підуть на користь вашій родини незалежно від її фінансового стану чи розміру її бюджету.

Структура курсу

Цей курс складається з корисних фінансових порад і практик, поділених на чотири ключові блоки:

  1. Облік та управління витратами
  2. Управління доходами
  3. Грамотне використання фінансових послуг
  4. Інші “лайфхаки” управління сімейним бюджетом

Ми записували відео за відповідною темою з рекомендаціями та практичними завданнями. Ті, хто слідкував за відеокурсом могли залишати свої питання й коментарі під відео – і ми відповідали. А найбільш цікаві теми і запитання обговорювали окремо під час онлайн-трансляції. Записи цих відеоуроків зберігаються на платформі Управбуд. За посиланням ви зможете їх переглянути в будь-який момент:

Курс є абсолютно практичним, сповненим порад і рекомендацій. Але, щоб скористатися його перевагами, слід виконувати завдання, працюючи з власним бюджетом.  

Як ранкова зарядка і правильний сніданок – які підуть вам на користь, лише за особистого і регулярного застосування, – так і цей курс стане вам у нагоді тоді, коли ви практикуватимете навички фінансового управління саме на фінансах вашої родини.

Бажаємо вам успіхів в опануванні курсу “Візьми фінанси під контроль” та втіленні набутих знань в своєму житті!

 

Схожі статті