Фінансові питання

Візьміть фінанси під контроль: користуйтеся безкоштовними кредитами правильно

Продовжуємо серію публікацій щодо курсу “Візьміть фінанси під контроль”. Це – практичний курс з управління сімейним бюджетом для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, постраждалого від війни. Сьогодні публікуємо одинадцятий матеріал з цієї серії. Його відео-відповідник – нижче. 

Чому це важливо? Варто розібратися чи дійсно кредит може бути безкоштовним і чому фінансові установи видають такі кредити. 

Банк – це комерційна структура, яка залучає кошти під відсотки у населення, юридичних осіб, інших банків, Національного банку, а далі ці кошти надає у вигляді кредитів під більші відсотки та заробляє на цьому прибутки. Тому,  отримуючи кредит, треба розуміти,  що банк за нього ОБОВ’ЯЗКОВО отримує відсотки,  інше питання хто за них платить.  

Дійсно є програми,  де відсотки будуть дуже низькими (від 3% до 9% річних, а в період військового стану навіть 0% річних)  зазвичай такі відсотки бувають по державним програмам,  на кшталт  «Доступна іпотека 7%» або кредитна програма на розвиток бізнесу «5-7-9%».  Але, ці програми не поширюються на споживче кредитування , тобто по цим програмам не можна купити телевізор,  телефон  або іншу побутову техніку чи електроніку.

Низькі відсотки по споживчих кредитах досягаються наступним чином:

  Збільшується вартість товару;

  Вводяться додаткові банківські комісії;

  Вводяться страховки;

–    Все це може поєднуватися разом.

Яке пропонується рішення:

В той же час,  Ви дійсно можете отримати кредит під «0%»,  або оформити розстрочку  без переплат.  Зазвичай такі кредити та розстрочки надаються на невеликий термін та дохідність банку компенсується за рахунок продавця.  Але, якщо магазин  не зробив Вам знижку за оплату одразу всією суми  то краще поділити цю суму на декілька частин та сплачувати щомісяця. Таким чином, Ви дійсно нічого не переплачуєте,  та зекономлені гроші можна спрямувати на більш важливі витрати.

Останнім часом банки  практикують таку схему при продажі побутової техніки в розстрочку: вам пропонують підписати кредитний договір в умовах якого буде, наприклад розстрочка на 24 місяці, а сам договір на 36 місяців. І суму платежів розрахують на 36 місяців. Тобто через два роки вам почнуть нараховувати відсотки якщо ви не погасите борг достроково.

Практичне завдання:

  • Пригадайте,  чи користувалися Ви кредитами, які називалися, як «Кредит під 0»  або «Розстрочка без переплат». Чи можна було  ці товари купити без цього «кредиту під 0»,  але за нижчою ціною?
  • Якщо буде можливість зайти в магазин електроніки чи побутової техніки,  з’ясуйте чи є зараз якісь цікаві кредитні програми?  Якщо є,  то поцікавтеся,  чи можна цей товар купити дешевше,   заплативши одразу всю суму
Схожі статті