Фінансові питання

Візьміть фінанси під контроль: аналізуйте альтернативи банківським кредитам

Продовжуємо серію публікацій щодо курсу “Візьміть фінанси під контроль”. Це – практичний курс з управління сімейним бюджетом для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, постраждалого від війни. Сьогодні публікуємо тринадцятий матеріал з цієї серії. Його відео-відповідник – нижче. 

 

Чому це важливо? Переселенці, можуть опинитися в ситуації, коли в них немає постійного місця роботи,  особливо в перші місяці свого перебування в такому статусі. Для таких людей, як і для людей, що мають негативну кредитну історію,  отримати банківський кредит дуже складно, але не тільки банки кредитують населення,  більш того, небанківські кредити дуже часто рекламують саме, які більш доступні кредити. Чи так це? 

        Пам’ятаємо, головний принцип кредитування – кредит повинен вирішувати якусь проблему та/або  приносити фінансову користь. Якщо банк Вам відмовив в кредитуванні, то це не означає, що Ви не зможете отримати кредит в іншому місці, крім банків кредити (або позики)  можуть надавати: кредитні спілки, ломбарди, мікрофінансові організації (МФО), але відсотки за користування цими кредитами будуть значно вище. Враховуючи, що небанківські кредити дорожче, то сфера їх  використання суттєво звужується. Найбільш доступні кредити будуть в кредитних спілках,  але там кредити в більшості надаються  членам кредитної спілки або фермерам.  Просто так з вулиці прийти в кредитну спілку та’ взяти кредит  неможливо, до того ж  кредитні спілки зараз дуже обережні в кредитуванні. А ось в ломбарді або мікрофінансові організації взяти значно простіше, але дуже дорого. 

 Кредитні спілки надають кредит готівкою,  будуть враховувати кредитну історію та рівень доходів. Але відділення кредитних спілок не так розповсюджені, як банківські відділення та працюють тільки з членами кредитної спілки. Для цього треба буде сплатити вступний членський внесок. 

 Ломбарди видають кредит готівкою на строк до 28 днів, відсотки візьмуть наперед. Ломбард не цікавить ваша кредитна історія і дохід, а грошу дадуть тільки під заставу майна (дорогоцінні метали, іноді побутова техніка) і візьмуть до уваги низьку оціночну вартість.

 Мікрофінансові організації / фінансові компанії – гроші отримаєте швидко на банківську картку в онлайні або готівкою у відділеннях. Від вас потрібен мінімум документів (паспорт та ідентифікаційний код), буде врахована попередня кредитна історія. Але у фінансових компаній самі високі відсоткові ставки, які найчастіше манипулятивно приховані в умовах кредитування. В разі несвоєчасного повернення будуть застосовані жорсткі дії колекторських компаній.

Практичне завдання:

  • Пригадайте, чи користувалися Ви кредитами від кредитних спілок або мікрофінансових компаній? Якщо так,  то на які цілі ви брали ці позики? Чи вирішили Ви свої проблеми? Як багато переплатили?
  • Чи будете Ви ще користуватися такими позиками? Якщо так,  то чому саме ними, а не банківськими кредитами?
Схожі статті