Управління житлом Юридичні питання

Чи можна, щоб усі співвласники при голосуванні мали по одному голосу?

Принцип, згідно якого розраховуються голоси співвласників, зазначається у статуті кожного ОСББ. За загальним правилом, передбаченим законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, кожен співвласник має кількість голосів пропорційно до площі його квартири або нежитлового приміщення у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку.

Проте, при створенні ОСББ співвласники можуть змінити цей принцип підрахунку голосів та передбачити у своєму статуті інший, наприклад: що кожен співвласник при голосуванні має кількість голосів відповідно до кількості належних йому квартир та/або нежитлових приміщень у будинку, або ж, що кожен співвласник має по одному голосу незалежно від кількості належних йому квартир та/або нежитлових приміщень у будинку.

Крім того, співвласники будуть мати по одному голосу, якщо одній особі належить понад 50% від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку. 

Таким чином, для того щоб визначити як розраховується кількість голосів кожного співвласника, необхідно дослідити статут конкретного ОСББ. При встановленні принципу, що кожен співвласник має один голос, варто додатково продумати як ви будете рахувати голоси співвласників, які спільно володіють однією квартирою.

Схожі статті