Аудит безпеки та доступності Власникам житла Головна Кращі практики Моя оселя Управління Управління житлом

Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку: досвід Запоріжжя

В Запоріжжі провели перший аудит безпеки та доступності багатоквартирного житлового будинку. Громадська спілка «Запорізький ресурсний центр «КРУГ» у партнерстві з ОСББ «ЗІРКА ЗАПОРІЖЖЯ» (голова правління Лариса Головань) 13 березня провели аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку по вул. Професора Толока, 18А (5-6 під’їзди).

Участь в аудиті взяли члени правління ОСББ «Зірка Запоріжжя», депутат Запорізької міської ради Дмитро Кирильчук, голова правління ОСББ «Героїв,29» Ільміра Рахімова. Лист-запрошення до участі в Аудиті було направлено до Районної адміністрації по Дніпровському району та Департаменту з управління житлово-комунальним господарством ЗМР, але, на жаль, їх представники участі не прийняли. Захід провели під гаслом «Безпека та доступність в багатоквартирному будинку – комфортне проживання для всіх мешканців».

Було проведено огляд: самого будинку, під’їздів, покрівлі, ліфтів, підвалу, прибудинкової території, дитячого та спортивного майданчиків, паркувальної зони тощо. Учасники аудиту обговорили найважливіші проблеми, з якими стикаються мешканці та керівництво ОСББ. Серед проблем, які є типовими для багатьох багатоквартирних будинків не тільки у м.Запоріжжі, а і для всієї Україні, і на які учасники аудиту звернули увагу є: ​

– відсутність пішохідних безпечних зон і тротуарів біля будинків;

ʼ​- хаотичне паркування автомобілів біля будинків, в тому числі і на зеленій зоні; ​

– відсутність спеціально відведених місць для вигулу собак та урн для відходів; ​

– стан дитячих та спортивних майданчиків; ​

– стан майданчиків для збору сміття; ​

– відсутність пандусів для дитячих візочків та інвалідних візків,

– незадовільний технічний стан ліфтів, які працюють понаднормативний термін експлуатації;

– безвідповідальне ставлення провайдерів до свого обладнання та мереж на покрівлі та в під’їздах будинку;

– відсутність енергозберігаючих та енергоефективних заходів в будинку.

Аудит безпеки та доступності будинку ОСББ «ЗІРКА ЗАПОРІЖЖЯ» виявив наявність цих та інших проблем. Результатом цього Аудиту має стати розробка конкретного плану розвитку будинку та покращення прибудинкової території, враховуючи потреби різних категорій його мешканців. Буде сформовано ряд заходів для підвищення безпеки та доступності в будинку та визначено перелік заходів, які можна виконати в рамках поточного кошторису на утримання будинку і заходи, виконання яки потребуватимуть залучення додаткових коштів та заходи до виконання яких потрібно буде залучити органи місцевої влади.

Відповідальною за проведення аудиту була голова ГС «Запорізький ресурсний центр «КРУГ» Любов Карпенко: “Такі Аудити мають пройти в кожному будинку. На їх підставі мають бути розроблені міські програми, які забезпечать безпечні та комфортні умови проживання людей всіх категорій та будуть направлені на залучення мешканців до їх реалізації”, – зазначає вона.

Вказаний аудит проводився відповідно до посібника «Аудит безпеки і доступності багатоквартирного будинку і прибудинкової території в умовах воєнного стану», підготовленого консультаційною програмою IFC (Internatiol Financial Corporation) «Енергоефективність та відповідь на кризу в Україні» у партнерстві з Європейським Союзом та Швейцарською Конфедерацією.

Схожі статті