Юридичні питання

Що робити, якщо ЖЕК підвищив тарифи, але не обґрунтував це?

Давайте одразу визначимо, що ЖЕК не має право самостійно підвищувати тарифи. Якщо мова йде про компанію, яка працює за старими правилами (тобто не стала управителем для будинку) і продовжує надавати послугу з утримання будинку (це відображається у квитанції), то вона має працювати за тарифом, який затвердив орган місцевого самоврядування.

З 10 червня 2018 року органи місцевого самоврядування втратили повноваження на затвердження тарифів. Таким чином, всі компанії, які не стали управителями та не погодили зі співвласниками нову ціну своїх послуг, мають продовжувати працювати за останнім, затвердженим до 10.06.2018 року, тарифом.

Якщо така компанія, що не стала управителем і продовжує працювати за старими правилами, самостійно підвищить тариф на свою послуги – співвласники мають продовжувати платити за останнім тарифом, що був затверджений органом місцевого самоврядування, та повідомити її про факт незаконного підвищення тарифу.

Але майте на увазі, що компанії об’єктивно може не вистачати коштів на якісне утримання вашого будинку, тож чим довше ви будете відкладати необхідність визначення форми управління будинком – ОСББ або управитель, тим в гіршому стані буде ваш будинок.  

Схожі статті