Юридичні питання

Чи може бути головою правління ОСББ людина, яка не проживає і не прописана в будинку? Яким документом це передбачено?

Відповідно до Типового статуту ОСББ, затвердженого наказом Мінрегіону від 27.08.2003 р. №141 (з подальшими змінами та доповненнями) головою правління є особа, обрана зі складу правління об’єднання.

Тобто, в першу чергу, головою правління має бути саме член правління.

Однак ані чинним законодавством, ані нормами типового статуту ОСББ, не передбачено обмежень щодо того, хто має право бути членом правління ОСББ.

За загальним правилом, членом правління є особа, обрана рішенням загальних зборів. Більш детальні вимоги щодо осіб, які можуть бути обрані членами та головою правління, можуть бути передбачені у статуті конкретного об’єднання співвласників.

Таким чином,  відповідаючи на поставлене запитання, варто в першу чергу проаналізувати статут конкретного ОСББ. Якщо у статуті не передбачено, щоб особи, які претендують на зайняття посади голови правління ОСББ, обов’язково проживали або були зареєстровані у будинку, то головою правління може бути обрана навіть та особа, яка не проживає і не зареєстрована у будинку. 

У той же час, варто продумати механізми контролю голови та членів правління, та своєчасно вживати заходи у разі необхідності їх переобрання. 

Схожі статті