Управління персоналом Як взяти будинок в управління

Як розрахувати час на управління багатоквартирними будинками

Дуже часто можна почути від голів правління ОСББ: «Я витрачаю весь час на управління
одним будинком, тому не можу взяти в управління інші та розширити таким чином свій бізнес, бо не встигну їх обслуговувати». Як вийти з цієї ситуації голові правління та стати справжнім управителем, заснувавши власну справу? Для початку варто обговорити принципи роботи управителя.

Принципи, яких має дотримуватися управитель у своїй роботі

  • Усвідомлення управителем своєї ролі. Управитель не має виконувати обов’язки прибиральниці чи двірника. Він не контролює прибирання кожного поверху під’їздів або кожного метру прибудинкової території. Щоб ці функції виконувалися якісно, варто наймати активних і відповідальних людей. Тоді і двірник, і прибиральниця будуть готові допомогти вам не лише у цих, але й в інших питаннях, наприклад, слідкуючи за справністю спільного майна ОСББ.
  • Розсудливе управління відповідальним персоналом. Щоб зекономити на витратах у будинку та, відповідно, зменшити тариф для співвласників або внесок ОСББ, не варто залучати персонал, готовий працювати за найменшу зарплату, виконуючи свою роботу неякісно. Краще створювати для працівників можливості для більшого заробітку. Наприклад, можна поєднувати функції прибирання під’їздів та території з обслуговуванням газонів, або збільшувати кількість будинків чи території обслуговування. Працюючи з відповідальними людьми, які сумлінно виконують свої обов’язки і отримують за це достойну винагороду, управитель не лише надає якісну послугу, але й заощаджує свій час.
  • Фокус на організацію роботи.  Ви як управитель або менеджер будинку маєте унікальні знання. Ваше головне завдання – ефективно організувати роботу людей, які вміють якісно працювати на результат, отримуючи за це достойну винагороду. Аналіз робочого часу, оптимізація, делегування та реплікація.

Фотографія робочого часу

Професійні управителі вміють організувати власну роботу так, щоб мати змогу зосередитися саме на напрямках, які потребують особливої уваги. Такий підхід допомагає збільшити масштаб бізнесу, відповідно – отримати більшу фінансову винагороду та приділити увагу великим та цікавим проектам, зокрема термомодернізації будинку.

Як сказав Білл Гейтс, засновник компанії «Microsoft»: «Своїми успіхами в бізнесі я зобов’язаний перш за все здатності зосередитися на перспективних цілях і, не піддаючись спокусі, вирішувати нагальні завдання». Застосовуючи принципи роботи управителя, розглянуті вище, ви можете поставити собі цілком доречне запитання: «Як визначити пріоритети завдань та оцінити час на їхнє виконання?». Щоб відповісти на нього, пропонуємо вам вже сьогодні почати уважно та об’єктивно аналізувати свій робочий час. Метод називається «фотографія робочого часу».

Як зробити фотографію робочого часу?

Протягом наступного тижня (а за бажанням – і довше), щодня записуйте скільки часу на кожну функцію з управління будинком ви витратили. Записи можна вести будь-де: у зошиті, в комп’ютері, на планшеті чи телефоні.  У колонці «Завдання» перелічіть завдання, які ви сьогодні виконували. Наприклад, це може бути: комунікація зі співвласниками, зустріч з компаніями-підрядниками, подання звітності до місцевого водоканалу, реагування на аварію у підвалі тощо.

До другої колонки «Скільки часу витрачено» вносіть фактичний час, витрачений на вирішення цього питання з урахуванням додаткових часових витрат: на дорогу до місця аварії або на зустрічі з підрядниками. Це може бути: година чи пів години, відповідно до кожного з завдань.

Радимо вам робити такі «фотографії дня» і у вихідні, якщо в ці дні ви виконуєте будь-які дії з обслуговування будинку. Навіть вже через кілька днів вам стане зрозумілою загальна картина. А по закінченню місяця ви матимете дані для об’єктивного аналізу та висновків.

Підсумуйте, скільки годин ви витратили на роботу в ОСББ протягом місяця. Тепер ви
можете оцінити, скількома будинками ви можете керувати, зважаючи на те, що у місяці в
середньому 168 робочих годин.

І ось тут починається найцікавіше. Наприклад, ви витратили на один будинок 80 годин на місяць, отримавши зарплатню в у п’ять тисяч грн. Якщо ваше бізнес-завдання – заробляти не менше 30 тисяч грн на місяць, то вам необхідно обслуговувати не менше шести таких будинків. Але ваш розрахунок часу може свідчити, що вашого часу вистачить не більше ніж на два будинки. Що ж робити? А про це ми розповімо в одній із наступних статей.

Микола Ільїнов, експерт з фінансових питань, управитель багатоквартирного будинку 

Схожі статті