Історії успіху

“Я активно працюю над розробкою проєктів щодо енергомодернізації будинків”, – управителька Тетяна Афанасьєва

Станом на кінець першого півріччя 2020 року кількість членів Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю (АМУЖН) досягла 50, і при цьому 50-ю учасницею АМУЖН стала Тетяна Афанасьєва, управителька ОСББ «Львівський дворик», яка надає послуги іще в 16 будинках. Команда АМУЖН поспілкувалися з пані Тетяною та попросили розповісти про своє становлення як управительки.

Пані Тетяно, у Вас за плечима – 4-річний досвід управлінської діяльності. Що спонукало Вас податися в таку цікаву, але зовсім нелегку сферу діяльності?

Я досить багато подорожувала за кордон і кожного разу, порівнюючи, ставила собі запитання «Чому така відмінність між тим, як люди живуть там, і в Україні? Яка цьому причина?»

І водночас я усвідомлювала, що ми теж заслуговуємо та можемо жити в таких же, або й ще кращих, умовах.

Для мене все почалося напевно як спортивний інтерес – я вирішила продемонструвати ЖЕКу, який знаходиться прямо навпроти нашого будинку, що будинок можна привести в стан та вигляд, за яких в будинку буде комфортно і приємно жити. Почала переконувати сусідів, більшість мене підтримали. Так все і почалося…

Зараз у Вас більше одного будинку. Як Ви  “розширювали” свою діяльність, чи мали для цього намічений план? Зі скількома будинками Ви працюєте сьогодні?

Жодного плану не було, я насправді ніколи не думала про управління, як про бізнес. Мені подобається допомагати людям, скеровувати їх в правильному напрямку, оскільки усвідомлення мешканцями того, що зміни не настануть, поки самостійно не почати їх реалізовувати, дуже важливе.

Коли ми з сусідами почали змінювати наш будинок, це одразу помітили мешканці сусідніх будинків. Їм сподобалося, вони теж захотіли жити краще, просили зробити в них “так само”.

На сьогодні  я обслуговую три будинки: в одному я є головою правління, ще у двох – надаю послуги з управління. Також я надаю послуги аутсорсингу з бухгалтерського обліку в 14 будинках.

Які послуги Ви надаєте у будинках, якими управляєте?

В першу чергу, це, звичайно, організація всього процесу функціонування будинку. Тут – і розробка практичного кошторису, і  усунення аварійних робіт, і планування ремонтних робіт.

По друге, це – ведення бухгалтерського, податкового і частково паспортного обліку.

Окрім того, не певна чи це можна назвати послугою, – завжди веду зі співвласниками просвітницьку діяльність щодо важливості та майбутніх результатів впровадження енергоефективних заходів, про можливості та програми, як місцеві, так і державні, якими можна скористатись для їх проведення.

Чи вдалося Вам організувати проведення енергоефективних заходів у будинках, з якими працюєте?

Так, звісно. Я активно працюю над розробкою проєктів щодо енергомодернізації будинків.

У будинках, які перебувають в моєму управлінні,  проведено заміну вікон і дверей, в одному – ще й утеплили фасад. Ці заходи реалізовані за допомогою Програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Львові на 2015-2020 роки «Теплий дім».

З будинків, яким я надаю послуги аутсорсингу з бухгалтерського обліку, у п’яти – вже частково впроваджені заходи енергозбереження, але і готуються більш масштабні проекти термомодернізації.

Які плани на найближчий період?

У двох будинках ми вже провели енергоаудит і готуємося подавати заявки для участі в Програмі Фонду енергоефективності за пакетом Б.

Пані Тетяно, що найбільше приносить Вам задоволення у роботі?

Безперечно, це досягнення позитивних результатів, наприклад, здійснення робіт з енергомодернізації.

Проте успіхами я вважаю досягнення і кожної з таких проміжних цілей:

  •           усвідомлення співвласниками, що для того, щоб досягти результату, необхідно докласти власних зусиль та фінансових ресурсів;
  •           переконання мешканців у необхідності виконання робіт з енергомодернізації.

Що можете назвати ключовим елементом, необхідним для ефективного управління та організації життєдіяльності будинку?

Безумовно, це активна участь мешканців та адекватне, налаштоване на співпрацю, правління.

Без цього – жодні навички та кваліфікація управителя не дозволять досягнути поставлених цілей та бажаного покращення якості життя в будинку.

Що б Ви порадили починаючим управителям?

Головне – працювати чесно і відкрито, а все решта набудеться з досвідом.

З управителькою спілкувалася Христина Тибінка 

Схожі статті