Історії успіху Управління як бізнес

“Головне — любити свою роботу та отримувати від неї задоволення”, — членкиня АМУЖН Мар’яна Губицька

Сьогодні Асоціація менеджерів та управителів житловою нерухомістю налічує 50 членів. Кожен із них — досвідчений і кваліфікований управитель чи управителька з різних міст, із власним баченням та різними підходами до організації роботи. До вашої уваги інтерв’ю з управителькою з міста Трускавець Львівської області, керівницею ТОВ «Управитель будинку по наданню житлово-комунальних послуг «Тепле житло» Мар’яною Губицькою.

Розкажіть про свій шлях та досвід у сфері управління житлом

Шлях у житлово-комунальній сфері я починала із секретаря місцевого водоканалу. У свій час працювала і економістом, і начальником відділу зі збору платежів, пізніше — заступником директора компанії-управителя.

Мій стаж роботи у сфері ЖКГ — 21 рік. Сьогодні я — директорка фірми, яка надає послуги з управління житловою нерухомістю у м. Трускавці, та голова ОСББ у двох будинках.

Компанія «Тепле житло» надає послуги з управління будинками. У 2018 році в Трускавці оголосили конкурс, в якому взяли участь дві компанії – наша та міське комунальне підприємство. За результатами конкурсу будинки для надання послуг з управління поділили між обома компаніями.

Однак, комунальне підприємство пропрацювало лише рік. Внаслідок банкрутства вони перестали надавати послуги з управління: в частині будинків створили ОСББ, інша частина  перейшла до нашої компанії згідно з договором.

Сьогодні в компанії «Тепле житло» ми обслуговуємо та надаємо послуги з управління у 33 будинках.

Чи реалізовуєте Ви в своїх будинках енергоефективні заходи?

У нашому місті діє програма співфінансування поточних ремонтів, за умовами якої 30% від суми сплачують мешканці, а 70% — покривається  з коштів міського бюджету. Майже по всьому місту в будинках реалізовані окремі енергоефективні заходи. Практично у всіх будинках, які ми обслуговуємо, в під’їздах встановлені енергозберігаючі вікна і тамбурні двері. У багатьох встановили енергозберігаючі лампи з датчиками руху в місцях загального користування.

У двох будинках, де я є головою ОСББ, ми зі співвласниками планували цього року взяти участь у програмі Фонду енергоефективності — утеплити фасади, горища та підвали. Це — наша основна мета, оскільки вартість споживання енергії, яку сплачують мешканці, досить висока, а реалізація вказаних заходів дозволить суттєво зменшити наші витрати.

Однак, наразі ми зупинилися на етапі пройденого енергоаудиту. Річ у тому, що 10% від суми на проведення енергоефективних заходів ми планували отримати за програмою дофінансування з міського бюджету.

Трускавець — це місто, в якому левова частка надходжень до місцевого бюджету залежить від діяльності курортної індустрії. На жаль, внаслідок запроваджених на початку року обмежень через пандемію Covid-19  місто кілька місяців «спить», відпочивальників немає, а відповідно і міський бюджет — майже порожній.

З огляду на це нашу участь в програмі Фонду енергоефективності доводиться перенести на наступний рік.

Які, на вашу думку, основні передумови для успішної роботи управителя?

Для того, щоб управління було ефективним, а необхідні роботи виконані  — важлива наявність двох умов: вчасність оплати платежів мешканцями та її здійснення в повному обсязі. Лише тоді будуть вчасно виконані всі необхідні та закладені у вартість послуг роботи.

В такому разі ефективність роботи управителя не залежить від розміру будинку, як заведено вважати (що робота управителя в будинках з невеликою кількістю квартир не може бути ефективною — прим.). Проте відмінність полягатиме у розмірі необхідних до сплати співвласниками платежів — у малому будинку ціна буде суттєво вищою.

На жаль, боржники по сплаті обов’язкових платежів є всюди й завжди. Після введення карантину їхня кількість помітно зросла, оскільки через запровадження обмежень дуже багато людей залишилося без роботи.

Звісно ж, ми намагаємося стимулювати боржників до виконання зобов’язань — публікуємо оголошення на звороті квитанцій, на інформаційних стендах розміщуємо перелік квартир, співвласники яких заборгували оплату послуг.

Зазвичай співвласники, які сплачують за надання послуг, вимагають та контролюють виконання робіт. Натомість більшість боржників ставиться байдуже до того, що робиться в будинку та що необхідно зробити.

Що б ви порадили управителям, які тільки починають свій шлях?

Є управителі, для яких головна мета — отримання прибутку. Інші — ставлять за мету отримати конкретний результат своєї роботи.

У будь-якій сфері діяльності важливо любити те, що робиш, та отримувати від цього задоволення.

У роботі треба ставити перед собою мету та цілі та рухатися в напрямку їх втілення. Мені реалізація поставлених цілей приносить неабияку втіху.

Наприклад, видимий результат проведених ремонтних робіт демонструє, що праця та зусилля не були витрачені намарно. А слова подяки від задоволених мешканців — це найбільший успіх та неймовірна мотивація для подальшої роботи та реалізації наступних планів.

Тому моя порада для усіх — займатися діяльністю, яка приносить задоволення.

Я присвятила понад 20 років житлово-комунальній сфері й реально отримую задоволення від того, чим займаюсь. Я люблю свою роботу і вважаю, що це — основна запорука успіху.

© Текст – https://www.amugn.org.ua/

© Фото – https://protruskavets.org.ua/

Схожі статті