Історії успіху

Будинок на Трильовського, 31: разом – до успішного управління

Ось у пересічному сихівському дворі підлітки починають ліпити сніговика. Їх троє, і кожен робить свою частину – дівчинка середину, старші хлопці – найбільшу, нижчу частину, а молодший – голову, із якою найменше мороки. Вони веселяться, спілкуються між собою, і роблять спільну справу. Нехай бавляться, а ми поки роззирнемося. І з подивом помітимо, що може двір і пересічний – та не зовсім, а будинок – і взагалі досить яскраво виглядає на тлі сусідніх…

Якщо ввести адресу “Львів, вул. Трильовського, 31” в Google Maps, отримаємо такий знімок, який у Google асоціюється саме із цим будинком. Фото зроблено ще у 2015 році. На ньому – типовий для львівського спального району не надто акуратний багатоквартирник із клаптиковим утепленням… “Покрутити” це 360-градусне зображення можна тут.

Однак будинок кардинально змінився за декілька років. При чому, це лише зовнішні зміни, які видно неозброєним оком. Насправді, за цей час у будинку з’явився новий ліфт, встановлено нові енергозберігаючі вікна у під’їздах, а у дворі – новесенький дитячий майданчик, який ви могли помітити ще на перших фото. Чому ж цей дім настільки вирізняється на тлі більшості типових сихівських багатоквартирників? Відповідь ми дамо далі, а спочатку представимо людину, яка відіграла в цій зміні вирішальну роль.

Знайомтеся, це – Галина Джулай, керівниця управляючої компанії “Нове місто”, професійний управитель багатоквартирних будинків у Львові та Новояворівську. Станом на лютий 2019 року ця компанія займалася управлінням у 15 багатоквартирниках. Однак саме першим будинком став наш герой по вулиці Трильовського. За час роботи пані Галина реалізувала одразу в декількох будинках енергоефективні заходи. І майже у кожному було створено ОСББ.

“Я завжди казала і кажу, що марнотратне витрачання енергоносіїв у даний час є злочином і проти наших дітей, і проти взагалі майбутнього нашої держави. Потрібно закладати якомога більшу кількість грошей, максимальну кількість грошей на енергозбереження, на програми з енергозбереження. Я завжди кажу співвласникам: наша компанія зможе вам допомогти: разом з вами встановити вікна енергозберігаючі, чи встановити індивідуальний тепловий пункт, чи утеплити фасад. Однак я приходжу з конкретними цифрами, нехай і з приблизними, але співвласники вже бачать конкретику і готові домовлятися про участь у програмах з енергозбереження”, Галина Джулай, керівниця управляючої компанії “Нове місто”.

Маючи багаторічний досвід головування в ОСББ в Новояворівську, пані Галина прекрасно розуміє усі проблеми співвласників будинків. Високі рахунки за тепло – одна із них. Саме тому Галина Джулай наполягає, що в кожному будинку має бути розуміння потреби енергоефективних заходів, а також розрахунки: які витрати на себе візьме держава, які місто, а за що мають сплатити самі мешканці.

Однак для того, аби проводити енергоефективні заходи, потрібне створення юридичної особи, з якою вже зможуть працювати банки. Цю функцію для багатоквартирних будинків виконує ОСББ. Саме тому Галина Джулай при спілкуванні з усіма співвласниками наполягає: попри те, що будинком займається управляюча компанія, створити ОСББ все ж потрібно. Як наслідок, майже в усіх багатоквартирниках, якими опікується компанія “Нове місто”, створені об’єднання співвласників. І це пішло будинкам лише на користь.

Така активна просвітницька діяльність не проходить непоміченою. Галину Джулай вже добре знають у Львові. Чутки про її успішну роботу у понад десяти будинках розходяться по різних районах міста. І співвласники з інших будинків запрошують пані Галину приїхати до їхнього будинку, представити свої здобутки та запропонувати мешканцям свої послуги. Більше того, Галина Джулай завоювала авторитет і серед експертів галузі, й у середовищі профільних чиновників.

“”Трильовського, 31″ – перший будинок в управлінні компанії “Нове місто”. Беручи будинок в управління, ми співвласникам пообіцяли, що запровадимо заходи з енергозбереження, щоб менше платили за енергоносії, насамперед за тепло.

Що ми зробили в цьому будинку: замінили вікна на сходових клітках на вікна з двокамерним склопакетом, утеплили фасад будинку пінопластом, десяткою. Повністю замінили парапети в цьому будинку.

На ці всі заходи з енергозбереження ми витратили 2 500 000 гривень. Згідно програми з енергозбереження на даний час ми вже отримали відшкодування від держави 55% від вартості матеріалів, якщо говорити по вартості, це буде 1 200 000 гривень. Від міста Львова теж згідно програми енергозбереження отримали відшкодування в розмірі 400 000 гривень. І співвласники повинні за 10 років заплатити порядка 900 000 гривень. Якщо порахувати на квартиру приблизно 60 м2 загальної площі, то це в цифрах близько 11 000 гривень”, Галина Джулай, керівниця управляючої компанії “Нове місто”. 

Про всі зміни в будинку, про всі витрати, пов’язані з енергоефективністю, компанія “Нове місто” відверто та скрупульозно інформує усіх співвласників. Адже Галина Джулай переконана – лише так можна добитися довіри та побудувати міцні підвалини для подальшої співпраці управляючої компанії та співвласників (ОСББ).

Схожі статті