4 жовтня 2021 року Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила чергові зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, а також інших документів, які є невід’ємною частиною програми. Про це повідомляє прес-служба Фонду.
Програма в новій редакції вступає в дію з 11 жовтня 2021 року.
Текст програми “Енергодім” в новій редакції та супровідні документи містяться на сайті Фонду за посиланням: https://eefund.org.ua/dokumenti.
Зміни, що стосуються обмеження по року введенню в експлуатацію будинку та фотофіксації будуть введені в дію на підставі окремого рішення Дирекції Фонду, але не пізніше 1 листопада 2021 року.
Перехідний період триває 30 календарних днів з дня вступу в дію нової редакції Програми. Тобто, до 9 листопада 2021 року включно Фонд буде приймати документи і за формами чинної редакції Програми, і за формами, встановленими попередньою редакцією (від 30 червня 2021 року).
ЩО ЗМІНИЛОСЯ?
Основні зміни в Програмі “Енергодім”, в редакції від 4 жовтня 2021 року:
1) Учасниками програми можуть стати ОСББ, житлові будинки яких було введено в експлуатацію до 31 грудня 2009 року включно. Тобто, новобудови (введені в експлуатацію пізніше 2009 року) не можуть взяти участь у Програмі. Таке нововведення дасть можливість направити ресурси Фонду виключно на застарілий житловий фонд, який побудований за старими будівельними нормами та потребує першочергової енергомодернізації.
2) Вводиться фотофіксація поточного стану інженерних мереж та зовнішніх огороджувальних конструкцій будинку (Додаток 1 до опису проекту).
Це означає, що енергоаудитори під час попереднього аудиту мають сфотографувати інженерні мережі та загальний стан будинку ДО проведення ремонтно-будівельних робіт. Норма вводиться, щоб запобігти зловживанням та повторному відшкодуванню гранта на енергоефективні заходи, що вже реалізовані в будинку раніше.
3) З програми виключено положення, що стосувались відшкодування витрат на послуги з супроводження проекту, тобто, на послуги проектних менеджерів.
4) Вводиться норма, відповідно до якої фотоверифікація проекту (коли ОСББ надають фотографії завершеного проекту, що підтверджують виконані роботи, у заявці на верифікацію), не виключає проведення верифікації на місці, тобто, виїзної перевірки виконаних заходів.
Це означає, що у разі необхідності, фахівці Фонду можуть відвідати завершений об’єкт навіть після отримання фотографій, на яких зафіксовано впроваджені заходи.
4) Назва додатку 24 до Порядку дій учасників програми в новій редакції звучатиме як “Довідка про загальний журнал виконання робіт, журнал авторського нагляду та складання акту(ів) приймання виконаних будівельних робіт” для дотримання законодавчих вимог у сфері ціноутворення в будівництві.
Решта змін до програми “Енергодім” в редакції від 4 жовтня 2021 стосуються змін до Грантового договору, Порядку дій учасників Програми, а також Порядків верифікації та апеляції.
Рекомендуємо ознайомитися з детальним описом змін в ПОРІВНЯЛЬНІЙ ТАБЛИЦІ