Новини Фінансові програми

За оцінкою Мінрегіону понад 3700 ОСББ готові взяти участь у програмі «Енергодім»

Мінрегіон розпочав діалог з громадськістю щодо впровадження реформи житлово-комунального господарства, аби дізнатись, що українці знають про реформу, її переваги та інструменти. А також, що гальмує процес впровадження реформи, з якими проблемами вони стикаються і яку інформацію або допомогу хотіли би отримати від держави. Про це повідомляє прес-служба міністерства. 

Для цього Міністерство започаткувало серію власних досліджень і першими опитало голів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) щодо їх зацікавленості у впровадженні енергоефективних заходів.

Опитування відбувалось з 10 по 20 січня. З 834 респондентів, яких запросили взяти участь в опитуванні, відповідь надали 147. Тож, отримані дані не можна розповсюдити на всі ОСББ, але вони дають уявлення про ті, що цікавляться енергоефективністю.

Найбільш активними виявились ОСББ Дніпропетровської та Запорізької областей – 13,9% та 11,1% відповідей надійшло саме від них. У середньому 32,6% ОСББ сплачують за комунальні послуги протягом року до 49 грн/м², а 25% — від 50 до 99 грн/м².

Майже 90% вважають, що заходи з модернізації знизять витрати на комунальні послуги. Понад 49% відповіли, що скоріше готові взяти кредит для впровадження енергозберігаючих технологій у будинку, а 25% — безумовно готові зробити це.

Виявлено тенденцію, що частіше впроваджуються енергоефективні заходи, які вимагають менше коштів та зусиль. Понад 81% будинків зі 147 встановили енергозберігаючі лампи на поверхах, мають лічильники 64,1%, 52,4% здійснили заходи, спрямовані на зменшення споживання електроенергії.

Натомість менше 7% ОСББ здійснили заходи, які б дозволили зменшити споживання газу, холодної та гарячої води.

Понад 74,3% респондентів назвали суму до 500 грн/міс з квартири прийнятною для інвестування в піврічний проект з енергомодернізації.

Знають про діяльність Фонду енергоефективності та знайомі з його програмою «Енергодім» понад 95% ОСББ, що надали відповідь. За участь у цій програмі висловилось понад 88%.

Враховуючи максимальну теоретичну похибку у 8,1% можна сказати, що понад 3700 ОСББ готові впроваджувати енергоефективні заходи.

Результати дослідження та контакти ОССБ, які висловили бажання отримати особисту консультацію щодо програми «Енергодім», Мінрегіон передав Фонду енергоефективності.

Детальніше про результати дослідження у презентації: Rezultati-opituvannya-OSBB-shhodo-vprovadzhennya-energoefektivnih-zahodiv1

Схожі статті