Інформування співвласників Новини

Як протидіють коронавірусу управителі багатоквартирних будинків: досвід членів АМУЖН

29 квітня члени Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю обговорили в онлайн-режимі кейси протидії коронавірусу – залежно від міста, де вони провадять свою діяльність.

Зокрема, учасники наради поділилися досвідом проведення дезінфекції під’їздів у будинках. У більшості міст питання дезінфекції на себе взяла міська влада – закупили засоби для дезінфекції та захисту працівників і організували процес.

У містах Долині та Трускавці проведення дезінфекції поклали на працівників сфери надзвичайних ситуацій. При цьому, якщо в Трускавці це було наразі разовим заходом, то  в Долині прийняли рішення таку діяльність здійснювати систематично. Про це розповіли управителі Мар’яна Губицька та Петро Корбут.

Члени АМУЖН Руслан Влодарчик, Ігор Майко, Галина Джулай та Андрій Шелестюк розповіли, що у Нововолинську, Калуші, Новояворівську та Житомирі з міського бюджету закупили необхідні засоби, а проведення заходів поклали на працівників управляючих компаній та ОСББ. В першу чергу,  це стосується обробки ручок, кнопок в ліфтах, поручнів у під’їздах та інших місцях загального користування.

Наприклад, у будинках, що перебувають під управлінням компанії “Нове місто”, і у Львові, і в Новояворівську раз на тиждень загальну дезінфекцію шляхом розбризкування спеціальних засобів здійснює один конкретний працівник, двічі на тиждень прибиральниці будинків здійснюють вологе прибирання миючими засобами, а щотижня – обробляють дезінфектором найважливіші місця – ручки, поручні тощо.

“Великою проблемою сьогодні є відсутність сертифікації засобів для дезінфекції – відповідно ніхто не може бути впевненим у дієвості засобів, які коштують чималі гроші”, розповів голова правління АМУЖН Михайло Васюта.

У більшості будинків управителі займаються інформуванням мешканців – розміщують на інформаційних дошках та на під’їздах плакати, поширюють інформацію у створених для мешканців групах.

Андрій Бурий наголосив учасникам на обов’язковому дотриманні правил поводження із засобами дезінфекції. Поширена в окремих будинках практика розміщення таких засобів у під’їздах для мешканців може привести до небажаних наслідків, а в результаті відповідальність ляже на управителя.

Також учасники обговорили питання проведення оглядів, повірок та складання актів обстеження димовентканалів.

Із досвідом Польщі ознайомив учасників Володимир Бригілевич, який розповів, що там на національному рівні прийняли рішення про відкладення таких заходів до завершення карантину.

Про ситуацію в Україні розповів Андрій Бурий: “В період обмежень виникла проблема з фактичною реалізацією таких повірок, оскільки для цього потрібен доступ до житла співвласників. Але мусимо пам’ятати, що це все-таки питання безпеки мешканців. Якщо наявні ознаки забитих каналів – управителям слід провести інформаційну роботу зі співвласниками квартир та нежитлових приміщень будинку (це можливо здійснити і в телефонному та онлайн режимі), та організувати процес перевірки та прочищення каналів для уникнення небажаних наслідків в майбутньому. Тому від імені Асоціації ми підготували та скерували листа до Міністерства розвитку громад і територій з проханням надати роз’яснення щодо можливості виконання сезонної (весняної) перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання для таких суб’єктів господарювання, як ОСББ, ЖБК та управляючі компанії, в умовах діючого карантину. Наразі очікуємо відповіді”.

На завершення учасники домовилися про регулярні зустрічі в такому форматі для обміну досвідом і різних важливих питань.

Схожі статті