Новини

Власники житла, які прихистили переселенців, отримають кошти від Уряду

Уряд частково компенсуватиме “комуналку” для власників житла, які безкоштовно прихистили українців, котрі виїхали з місць активних бойових дій. Вони отримають приблизно 450 грн на місяць за кожну особу для компенсації витрат.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій України.

Зазначається, що уряд розробив соціальний пакет для підтримки внутрішніх переселенців, яким врегульовуються питання соцвиплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

“Відтак власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги”, – розповів міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

  1. Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.

Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

  1. Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках
Схожі статті