Новини

В Україні розпочали обстеження будівель, пошкоджених російськими військами

Розпочато процес обстеження будівель, зруйнованих або пошкоджених в результаті збройної агресії росії. Обстеження проводиться для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу. Наразі перша група експертів виїхала до Київської області. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

“У результаті збройної агресії рф в Україні було  пошкоджено та знищено тисячі житлових будинків, шкіл, лікарень, об’єктів критичної інфраструктури. Відтак для їх обстеження вже сформовано низку груп, до яких входять небайдужі фахівці та експерти, які мають відповідну кваліфікацію. І такі групи продовжують формуватися”, – сказала Наталія Козловська.

Як зазначає прес-служба Мінрегіону, обстеження мають проводити виконавці робіт, які пройшли відповідну професійну атестацію та отримали кваліфікаційні сертифікати на право виконання робіт, зокрема:

  • технічне обстеження будівель і споруд;
  • інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості з кваліфікаційним рівнем «провідний» або “I категорія”;
  • експертиза проектної документації у частині забезпечення механічного опору та стійкості», з кваліфікаційним рівнем “провідний” або “I категорія”;
  • інженер-консультант (будівництво) з кваліфікаційним рівнем “провідний” або “I категорія”.

Варто додати, що обстеження зруйнованих та пошкоджених будівель і споруд відбувається тільки після процесу розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

 

Схожі статті