Новини

В Україні планують заборону на стягнення боргів за комунальні послуги

В Україні планують запровадити мораторій на примусове стягнення боргів за комунальні послуги. Таку заборону пропонують застосовувати під час дії воєнного стану, повідомляє ІА “Україна комунальна”.

Відповідні правила прописані у законопроекті №7531, який уже зареєстровано у Верховній Раді. Його авторами є депутати від фракції “Слуга народу”.

Запропоновані у законопроекті зміни стосуються саме виконавчої частини. Тобто, рішення про стягнення боргів можуть виноситися, але не виконуватися.

Мораторій торкається виключно фізичних осіб. “З метою забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану потрібне правове врегулювання питання зупинення примусового виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

При цьому у Верховній Раді раніше заздалегідь схвалили введення мораторію на підвищення комунальних тарифів. У документі йдеться, що на час військового стану та протягом шести місяців після його скасування заборонено:

  • підвищувати вартість доставки газу;
  • підвищувати тариф на опалення;
  • підвищувати тариф на гарячу воду;
  • підвищувати тарифи на газ.
Схожі статті