Новини

В Україні підвищено тарифи на розподіл газу та водопостачання

Від сьогодні, з 1 січня 2022 року в Україні підвищуються тарифи на розподіл газу та водопостачання. Відповідні рішення іще 22 грудня 2021 року ухвалила на своєму засіданні Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Зокрема, НКРЕКП скоригувала тарифи для 45 підприємств, що здійснюють водопостачання та водовідведення. Для Київводоканалу встановлено тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2022 рік у розмірі 30,384 грн / куб м з ПДВ.

Перегляд тарифів Комісією зумовлений:

–  збільшенням витрат на електроенергію;
–  збільшенням витрат на теплоенергію;
–  збільшенням витрат на природний газ, які забезпечують технологічний процес та підтримання робочого стану основних засобів для виконання безперебійної роботи водопровідної та каналізаційної систем;
–  збільшенням витрат на податки і збори у зв’язку з підписанням Президентом 20 грудня 2021 Закону України “Про внесення змін до податкового кодексу України  та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”;

Встановлення НКРЕКП тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення зумовить зростання тарифів на 5,00 грн (з ПДВ), або та становитиме в цілому 30,38 грн  за 1 м³ (у т. ч. ПДВ 5,06 грн), з них:

–  централізоване водопостачання  16,164 грн/м³ з ПДВ;
–  централізоване водовідведення  14,22 грн/м³ з ПДВ.

Витрати на середньостатистичну сім’ю із 3 осіб, які протягом місяця  споживають в середньому 6,5 куб. м холодної води зростуть на 32,50  грн.

Крім того, НКРЕКП затвердила нові тарифи на розподіл газу для населення.

Операторами газорозподільних систем було подано до НКРЕКП заяви та документи щодо перегляду тарифів на послуги розподілу природного газу.

Департаментом із регулювання відносин у нафтогазовій сфері було проведено аналіз поданих документів та результатів діяльності газорозподільних підприємств за 2018–2020 роки в порівнянні з установленими структурами тарифів, а також факторів, що впливали на ефективність провадження такої діяльності.

За результатами проведеного аналізу було здійснено відповідні розрахунки тарифів на послуги розподілу природного газу. Зазначені розрахунки були здійснені з урахуванням забезпечення Операторам ГРМ відшкодування обґрунтованих витрат, необхідних для забезпечення функціонування ГРМ, обслуговування та підтримки технічного стану пристроїв, установок, мереж, а також системних об’єктів згідно з вимогами законодавства, підтримання необхідного тиску в трубопроводах, запобігання можливим витокам газу та недопущення аварійних ситуацій, тощо.

У підсумку НКРЕКП встановила найвищі тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік на рівні 1,99 грн за кубометр на місяць для споживачів ПАТ “Гадячгаз”, АТ “Закарппатгаз”, ПАТ “Лубнигаз”, АТ “Миколаївгаз”, АТ “Тисменицягаз”, АТ “Харківгаз” та АТ “Чернівцігаз”.

Найнижчі тарифи були встановлені для АТ “Київгаз” – 0,32, АТ “Харківміськгаз” – 0,43 ПрАТ “Кременчукгаз” – 0,46, АТ “Криворіжгаз” – 0,53 та АТ “Черкасигаз” – 0,57 грн / куб м.

Схожі статті