Новини

Уряд удосконалив реалізацію програми для переселенців «Прихисток»

Уряд прийняв рішення, яке дозволить державі більш ефективно реалізувати соціальну програму «Прихисток». Йдеться про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які змінили місце проживання у період воєнного стану.

Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 29 квітня. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«По-перше, прописали механізми міжнародного фінансування урядової соціальної програми “Прихисток” Вже маємо домовленості з УВКБ ООН про додаткове співфінансування програми «Прихисток» в розмірі 550 тис. доларів щомісяця. По-друге, додали Київ до переліку міст, які можуть брати участь в цій програмі. Відтепер, кияни, що прихистили у своїх квартирах переселенців, також зможуть розраховувати на компенсацію від держави», – зокрема зазначив Олексій Чернишов у Facebook-дописі.

Також міністр додав: «Зокрема, це рішення дозволить залучити додаткові кошти на програму “Прихисток” за рахунок міжнародної підтримки. Наразі Мінрегіон активно працює в цьому напрямку. Вже укладено Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, який передбачає співфінасування Програми у розмірі 500 тис. доларів щомісяця впродовж пів року. Також тривають перемовини щодо залучення до Програми Данської ради у справах біженців, Норвезької ради у справах біженців та Товариства Червоного Хреста України».

В офіційному прес-релізі Мінрегіону зазначено, що проєктом постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333» передбачається, зокрема:

  • розширити та конкретизувати перелік осіб, які зможуть отримати компенсацію (представники на підставі довіреності, наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності, спадкоємці, які прийняли спадщину);
  • забезпечити можливість отримання компенсації особам, що розмістили у своїх домівках переселенців, однак фізично перебувають не за місцем проживання (подача заяви засобами електронного зв’язку);
  • передбачення можливості отримати компенсацію витрат особам, що розмістили переселенців у своїх домівках на території міста Києва;
  • конкретизація розрахунку суми компенсації з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщених осіб, з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом;
  • запровадити механізм надання компенсації, особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань;
  • збільшити терміни опрацювання та узагальнення інформації відповідними військовими адміністраціями, у зв’язку із суттєвим збільшення заяв на оплату компенсації та включенням додаткового механізму виплати такої компенсації за рахунок міжнародних організацій, благодійних організацій та громадських об’єднань.

Нагадуємо, що з 22 березня 2022 року з ініціативи Мінрегіону в Україні діє урядова соціальна програма «Прихисток», мета якої – забезпечити житлом вимушеним переселенцям, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили. Наразі завдяки Програмі знайшли прихисток майже 170 тисяч ВПО.

У межах Програми власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримують гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

18 квітня Мінрегіон та Управління Верховного комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН) уклали Меморандум про взаєморозуміння який передбачає співфінансування програми «Прихисток» за рахунок міжнародної підтримки. Зокрема протягом 6-х місяців УВКБ ООН в координації з Мінрегіоном  надаватиме підтримку 10 000 домогосподарств, які тимчасово розмістили в себе ВПО. Загальна сума додаткової щомісячної підтримки понад 500 тис. доларів.

Схожі статті