Новини

Уряд планує вдвічі збільшити компенсацію за прихисток переселенців: до 900 грн

В Україні можуть збільшити компенсацію для осіб, які розмістили переселенців. Розмір виплат планують підвищити вдвічі. На жаль, обстріли тривають, і тому переселенців буде ще більше. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук.

На скільки можуть збільшити розмір компенсації

За словами Верещук, залишаються проблеми, які неможливо вирішити лише на регіональному рівні.

“Тож ми порушили питання змін до постанов, що є юрисдикцією Кабміну. Люди чекають, що програма “Прихисток” працюватиме настільки, що не 450, а 900 гривень стануть обов’язковими як компенсація від держави, рівно як і від міжнародних партнерів, щоб люди розмістили в себе чергових ВПО, яких, на жаль, ще буде багато”,– зазначила міністерка.

Вона наголосила, що всі повинні розуміти, що зима буде важкою.

Як українцям, що прихистили ВПО, отримати допомогу від Червоного Хреста

  • Зареєструйте своє житло на сайті “Прихисток”;
  • Того ж дня, але не пізніше наступного після реєстрації, подайте заяву до органів місцевого самоврядування. В ній слід вказати ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та додати копії документів, що посвідчують їхні особи
  • Якщо кількість ВПО, яким ви надаєте прихисток, змінюється або люди виїжджають – потрібно подати заяву з актуальними відомостями в цей же день.

Протягом 5 днів органи місцевої влади можуть перевіряти кількість переселенців та їхні дані, а також чи безплатно вони проживають. Якщо всі дані підтвердяться, то фінансову допомогу вам перерахують переказом на банківський рахунок через платіжну систему PrivatMoney.

На цей момент розмір компенсації становить 14,77 гривні за одну особу на добу та 450 гривень за одну особу на місяць.

Схожі статті