Майже третина великих будинків міста перейшли саме на таку форму управління своїм спільним майном. Це один з кращих показників у країні. Крім того, тепер ще й спростилась процедура створення ОСББ.
Дніпро – один з лідерів, що до самоорганізації, – зазначає Владислав Макарец, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення міськради. – Наразі у нас близько 1900 будинків ЖБК, або ОСББ, або ОК ЖБК, що складає майже 30 відсотків від всього житлового фонду багатоквартирних будинків міста. Це доволі великий показник і їх стає все більше.
Нагадаємо, що створити ОСББ доволі просто. Для цього потрібне бажання жителів будинку. – Якщо є ініціатива – є ОСББ, – каже Владислав Макарец. – Найголовніше, що потрібне зробити: визначитись с головою правління, з тими, хто буде в цьому правлінні, з розміром квартплати. Решта -справа техніки. Процедура створення об’єднання була прописана у законі України № 2866 «Про ОСББ». Але зараз вона трохи спростилася.
У листопаді 2023-го набрав чинності відповідний закон. Протокол перших установчих зборів не потребує підпису нотаріусу. Зменшилася кількість голосів, необхідних для ствердження кошторису. Тобто рішення про створення ОСББ та розміру квартплати може бути в одному протоколі, за якій проголосували більше половини жителів будинку.
Чиновник зазначив, що певна складність полягає в тому, що треба оповістити усіх мешканців будинку. Що робити, коли дехто не проживає за місцем реєстрації? У такому випадку міська влада безкоштовно надає відомості щодо співвласників та площі їхніх квартир.