Новини

Стратегічні напрямки реформування сфери управління багатоквартирними будинками: підсумки дискусії

5 листопада 2019 року в рамках XV Міжнародного конгресу “Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства — 2019” ГС «Асоціація управителів житла» спільно з Міністерством розвитку громад і територій України та у партнерстві з проектом «Енергоефективність в житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC) провела захід — практичну дискусію «Стратегічні напрямки реформування сфери управління багатоквартирними будинками в сучасних законодавчих реаліях, за умов збереження балансу можливостей співвласників та управителів».

Під час першої панелі виступів Олександра Катриченка, Яни Бугрімової, Наталії Кравченко та Віталія Музиченка було розглянуто наступні питання:

  • функції та повноваження органів місцевого самоврядування;
  • партнерство та особливості взаємовідносин ОСББ-Управитель, як прогресивної моделі управління багатоквартирним будинком;
  • формування економічно обґрунтованої ціни за послугу з управління багатоквартирним будинком;
  • проблематика щодо перегляду ціни на послугу з управління БКБ та практичні кроки щодо її вирішення;
  • монетизація субсидій: плюси та мінуси для професійної діяльності управителів.

Головний меседж Наталії Олійник: ОСББ чекають на професійних відповідальних управителів, які готові не лише надавати якісні послуги з утримання багатоповерхівок, а й пропонувати співвласникам участь в програмах із впровадження заходів з енергозбереження та модернізації житлового фонду.

Юлія Головатюк-Унгуряну — директор  ДУ «Фонд енергоефективності» детально розповіла про програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Під час другої панелі у фокусі опинилося врегулювання питань газового ринку України, а саме технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Дискусія нагадувала «батл» між представниками ОСББ, управителями та представниками газового ринку. Аргументи газовиків: покласти укладання договорів на проведення Т/О внутрішньобудинкових газових мереж, були непереконливими для управителів, ОСББ та мешканців багатоповерхівок. Безпеку газопостачання до конфорки можуть забезпечити лише оператори ГРМ.

Сергій Горішній — представник Всеукраїнської ГО «Асоціація ліфтовиків зосередив увагу Управителів на питаннях безпечної експлуатації ліфтового господарства. Закликав закуповувати лише сертифіковане та якісне обладнання, не економлячи на безпеці мешканців.

Президент Асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук акцентував на технічному обслуговуванні та ремонті і модернізації внутрішньобудинкових інженерних мереж.

Аналітик Асоціації міст України Олег Гарник детально описав процес формування та становлення ринку управління багатоквартирними будинками. Асоціація міст України підтримує позицію ОСББ та управителів, щодо питання врегулювання договірних відносин з Т/О внутрішньобудинкових газових мереж.

У підсумку Практичної дискусії домовилися, що кожна зі сторін має надати Асоціації свої пропозиції з вирішення нагальних проблем у житлово-комунальній сфері, які в подальшому будуть передані до Міністерства розвитку громад і територій України.

Президент ГС «Асоціація управителів житла» Василь Ліман закликав колег та представників природних монополій дотримуватися норм чинного законодавства України в договірних відносинах та подякував учасникам за конструктивну дискусію.

Схожі статті