Новини

Співвласники знову матимуть можливість отримати інформацію щодо нерухомості через портал Дія

На початку січня 2023р. відновлено можливість отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на порталі Дія. Нагадаємо, що таку можливість було призупинено від початку повномасштабного вторгнення росії через блокування роботи державних реєстрів з міркувань безпеки.

Отримання інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в режимі онлайн є зручним та швидким сервісом, який дозволяє здійснити перевірку даних про власника квартири. Ця інформація є корисною не лише для власників нерухомого майна, а й для осіб, які бажають здійснити перевірку власника квартири, яка здається в оренду. 

Для того щоб отримати довідку з  Державного реєстр речових прав на нерухоме майно у режимі онлайн особі знадобиться кваліфікований електронний підпис, а також варто здійснити такі кроки:

  1. Зареєструватися чи авторизуватися у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
  2. Перевірити коректність особистих даних у профілі користувача, оновити їх за необхідності.
  3. Обрати послугу “Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”.
  4. Заповнити онлайн-форму із зазначенням критерію пошуку, за яким особа бажає отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  5. Сплатити адміністративний збір банківською карткою.

Здійснивши ці кроки, особа отримає інформацію з реєстру у форматі PDF. Цю інформацію завжди можна буде знайти портал Дія в розділі “Послуги” — “Отримані документи”.

 

УВАГА! Якщо особа не має можливості отримати довідку у онлайн спосіб, це також можна зробити шляхом звернення до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) незалежно від місця реєстрації особи. Під час отримання послуги ЦНАП видає інформаційну паперову довідку з Державного реєстр речових прав на нерухоме майно.

 

Детальніше з інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://diia.gov.ua/services/informaciya-z-derzhavnogo-reyestru-rechovih-prav-na-neruhome-majno

Інформацію підготував юрист та волонтер Андрій Бурий 

 

Схожі статті