Новини

Портал «Там, де вас чекають»: нові можливості для пошуку житла переселенцям

В Україні запустили проєкт «Там, де вас чекають», покликаний спростити процес евакуації, пошуку житла та отримання гуманітарної допомоги на новому місці українцям, які були змушені залишити свої житла через воєнні дії.

Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці. Проєкт реалізовують Укрзалізниця, Міністерство цифрової трансформації та Офіс Президента.

«Там, де вас чекають» – це спеціальний сайт, на якому відображається кількість місць, які кожна область може запропонувати для безкоштовного розселення тимчасово переміщених громадян України. Наразі загальна кількість місць – 1023853, серед них вільно – 221360 місць.

Також на порталі є номери телефонів контактних центрів у кожній області, куди можна звертатися самостійно із відповідним запитом – місцеві органи влади супроводжуватимуть евакуйованих українців від вокзалів до місця розселення.

Як працюватиме проєкт? На п’яти «відправляючих» вокзалах – у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Лозовій – стюарди реєструватимуть тих, хто евакуюється, в єдиній системі та допомагатимуть визначитися з місцем майбутнього тимчасового поселення.

На чотирьох «приймаючих» вокзалах – у Львові, Ужгороді, Чернівцях та Івано-Франківську – евакуйованих, які були зареєстровані, вже зустрічатимуть інші співробітники залізниці та волонтери, які організовано передадуть їх представникам місцевої влади. Ті, у свою чергу, доставлять евакуйованих з вокзалу до місця поселення.

Укрзалізниця повідомила, що зареєструватись у системі можна буде не тільки на вокзалі, але й в деяких поїздах.

“Пасажири можуть залишити заявку на евакуацію з проживанням самостійно через контактний центр Укрзалізниці за номером 0 800 503 111. Оператори проконсультують пасажирів з основних питань та внесуть дані пасажира в реєстраційну форму. Тим ж, хто з якихось причин не встиг зробити це самостійно, допомагатимуть наші працівники на вокзалах та в поїздах”, – йдеться у повідомленні.

Схожі статті